Tramp Administrasiyasında narazılıqlar istefaları tətikləyir
ABŞ prezidenti Donald Tramp administrasiyasının əsas üzvləri arasında yeni kadr dəyişiklikləri barədə düşünür. Bu barədə müxtəlif mənbələr məlumat yayır.
Redaksiya xəbər verir ki, ABŞ prezidenti Donald Tramp Ticarət naziri Hovard Latnik və Əmək naziri Lori Çavez-Dermerin işindən narazıdır. Onun bu vəzifə sahiblərinin fəaliyyətindən ciddi şəkildə narazılığı qeyd olunur.
"The Atlantic" nəşrinin məlumatına görə, Ağ Evdə FTB direktoru Keş Patelin və Ordu naziri Dan Driskollun vəzifədən getməsi ilə bağlı fəal müzakirələr aparılır. Bu şəxslərin gələcək taleyi yaxın müddətdə müəyyənləşə bilər.

Президент США Дональд Трамп рассматривает новые кадровые перестановки среди ключевых членов своей администрации. Об этом сообщают различные источники.
Редакция сообщает, что президент США Дональд Трамп недоволен работой министра торговли Говарда Латника и министра труда Лори Чавес-Дермер. Отмечается его серьезное недовольство деятельностью этих должностных лиц.
По информации издания "The Atlantic", в Белом доме активно обсуждаются отставки директора ФБР Кеша Пателя и министра армии Дэна Дрисколла. Дальнейшая судьба этих лиц может определиться в ближайшее время.