Samsung istifadəçilərin ciddi tənqidləri ilə üzləşir
Samsung Galaxy S25 istifadəçiləri gecikmiş One UI 8.5 yeniləməsi və itkin düşmüş S26 funksiyalarından narahatdırlar.
Redaksiya Shiftdelete-yə istinadən xəbər verir ki, Samsung-un yeni flaqman Galaxy S26 seriyası One UI 8.5 interfeysi ilə təqdim edildi . Bu yeni versiya istifadəçilərə müxtəlif animasiya təkmilləşdirmələri və təkmilləşdirilmiş süni intellekt xüsusiyyətləri təklif edir. Bununla belə, Galaxy S25 istifadəçiləri cihazlarının satışa çıxarılmasından bəri bu xüsusiyyətləri səbirsizliklə gözləyirlər və bu gözləmə hər gün daha da uzanır.
Galaxy S25 üçün One UI 8.5 beta prosesi dekabrın əvvəlində başladı . O vaxtdan bəri sistem təkmilləşdirmələri və optimallaşdırmaları özündə birləşdirən cəmi 8 fərqli beta versiyası buraxıldı. Buna baxmayaraq, Galaxy S26 seriyası üçün bəzi vacib xüsusiyyətlər hələ də bu beta versiyalarında yoxdur . Bunlardan ən diqqətəlayiq olanı zəng filtrləmə xüsusiyyətidir. Samsung əvvəlcə uyğunsuzluqdan bəhs etsə də, artan şikayətlərdən sonra bu xüsusiyyətin gələcək yeniləmədə əlavə olunacağını açıqladı.
Proqram təminatının paylanmasında ümumiyyətlə Cənubi Koreyaya üstünlük verən Samsung, öz icma forumlarında ciddi reaksiyalarla üzləşir . S25 sahibləri şirkətin onlara ikinci dərəcəli vətəndaş kimi yanaşdığını düşünür və yeddi illik əməliyyat sistemi yeniləmələri vədini yerinə yetirməyə üstünlük vermədiyini iddia edirlər . İstifadəçilər yeni telefonlarla eyni qiymətə aldıqları cihazlarının bir il ərzində kənarda qalmasından olduqca narazıdırlar.
Forum platformalarındakı tənqidlər güclü şəkildə göstərir ki, hər yeni modelin buraxılışı mövcud istifadəçiləri yeni cihazlar almağa məcbur edir . İstehlakçılar qeyd edirlər ki, flaqman cihaz üçün yüksək qiymət ödəməsinə baxmayaraq, vəd edilmiş 7 illik yeniləmə dəstəyi praktikada uğursuz olur. Mart ayında tez bir zamanda buraxıla biləcək bir yeniləmənin hələ də təmin edilməməsi texnologiya dünyasında geniş müzakirələrə səbəb olub.

Samsung сталкивается с серьезной критикой со стороны пользователей
Пользователи Samsung Galaxy S25 обеспокоены задержкой обновления One UI 8.5 и отсутствием функций S26.
Редакция Shiftdelete сообщает, что новая флагманская серия Samsung Galaxy S26 была представлена с интерфейсом One UI 8.5. Эта новая версия предлагает пользователям различные улучшения анимации и расширенные функции искусственного интеллекта. Однако пользователи Galaxy S25 с нетерпением ждут этих функций с момента выпуска своих устройств, и это ожидание с каждым днем становится все дольше.
Бета-процесс One UI 8.5 для Galaxy S25 начался в начале декабря. С тех пор было выпущено в общей сложности 8 различных бета-версий, включающих системные улучшения и оптимизации. Тем не менее, некоторые важные функции для серии Galaxy S26 по-прежнему отсутствуют в этих бета-версиях. Наиболее заметной из них является функция фильтрации звонков. Хотя Samsung изначально ссылалась на несовместимость, после увеличения числа жалоб компания объявила, что эта функция будет добавлена в будущем обновлении.
Samsung, которая обычно отдает предпочтение Южной Корее в распространении программного обеспечения, сталкивается с серьезной реакцией на своих форумах сообщества. Владельцы S25 считают, что компания относится к ним как к гражданам второго сорта, и утверждают, что она не выполняет свое обещание о семилетних обновлениях операционной системы. Пользователи крайне недовольны тем, что их устройства, купленные по той же цене, что и новые телефоны, остаются без поддержки в течение года.
Критика на форумных платформах убедительно свидетельствует о том, что выпуск каждой новой модели вынуждает существующих пользователей покупать новые устройства. Потребители отмечают, что, несмотря на высокую цену за флагманское устройство, обещанная 7-летняя поддержка обновлений на практике оказывается неудачной. Тот факт, что обновление, которое могло быть быстро выпущено в марте, до сих пор не предоставлено, вызвал широкие дискуссии в мире технологий.