Samsung-dan nazik telefon planı ləğv edildi
Samsung şirkətinin son illərdəki ən nazik smartfonu olan, 5,8 mm qalınlığa malik Galaxy S25 Edge-in varisi yaxın gələcəkdə təqdim olunmayacaq.
Redaksiya məlumat verir ki, nazik korpus səbəbindən batareya tutumu müasir dövr üçün olduqca aşağı (3900 mAh) qalan və buna görə də satışda uğur qazana bilməyən model, şirkət rəsmisi Von-Cun Çoyun açıqlamasına görə, hazırda tək bir nümunə olaraq qalacaq.
Çoy, Galaxy S25 Edge-in varisi üçün hələ işə başlamadıqlarını bildirib. O, həmçinin üç dəfə qatlanabilən quruluşu ilə fərqlənən Galaxy Z TriFold-un varisi üçün də hələlik qəti bir qərarın olmadığını və bu cihazların qiymətləndirmə mərhələsində olduğunu qeyd edib.

Samsung's thinnest smartphone in recent years, the 5.8mm thick Galaxy S25 Edge, will not have a successor in the near future.
Redaksiya reports that the model, which had a significantly low battery capacity (3900 mAh) for modern standards due to its slim body and therefore did not achieve sales success, will currently remain as a single prototype, according to company official Won-Jun Choi.
Choi stated that they have not yet started working on a successor to the Galaxy S25 Edge. He also noted that there is no definitive decision yet for the successor of the Galaxy Z TriFold, which stands out with its triple-folding design, and that these devices are in the evaluation stage.