Samsung-dan nazik telefon planı ləğv edildi
Samsung şirkətinin son illərdəki ən nazik smartfonu olan, 5,8 mm qalınlığa malik Galaxy S25 Edge-in varisi yaxın gələcəkdə təqdim olunmayacaq.
Redaksiya məlumat verir ki, nazik korpus səbəbindən batareya tutumu müasir dövr üçün olduqca aşağı (3900 mAh) qalan və buna görə də satışda uğur qazana bilməyən model, şirkət rəsmisi Von-Cun Çoyun açıqlamasına görə, hazırda tək bir nümunə olaraq qalacaq.
Çoy, Galaxy S25 Edge-in varisi üçün hələ işə başlamadıqlarını bildirib. O, həmçinin üç dəfə qatlanabilən quruluşu ilə fərqlənən Galaxy Z TriFold-un varisi üçün də hələlik qəti bir qərarın olmadığını və bu cihazların qiymətləndirmə mərhələsində olduğunu qeyd edib.

План Samsung по выпуску тонкого телефона отменен
Преемник Galaxy S25 Edge, самого тонкого смартфона Samsung за последние годы толщиной 5,8 мм, не будет представлен в ближайшем будущем.
Redaksiya сообщает, что модель, у которой из-за тонкого корпуса емкость аккумулятора осталась весьма низкой для современных реалий (3900 мАч) и поэтому не смогла добиться успеха в продажах, по словам представителя компании Вон-Джун Чоя, в настоящее время останется единственным образцом.
Чой заявил, что они еще не приступили к работе над преемником Galaxy S25 Edge. Он также отметил, что пока нет окончательного решения относительно преемника Galaxy Z TriFold, отличающегося трехскладной конструкцией, и эти устройства находятся на стадии оценки.