9 dekabr 2025-ci il tarixindən etibarən həbsdə saxlanılan futbolçu Mert Hakan Yandaş ilk dəfə hakim qarşısına çıxıb. Məhkəmə iclası çərçivəsində Yandaşın prosesdə iştirakı təmin edilib.
Redaksiya xəbər verir ki, duruşmanı izləmək üçün Fenerbahçe prezidenti Saadettin Saran, sələfi Ali Koç və klub rəhbərliyi ilə yanaşı çox sayda futbolçu dəstək məqsədilə məhkəmənin keçirildiyi binada olub. Müdafiə çıxışını edən Mert Hakan Yandaş ittihamları qəbul etməyərək “Bahis oynamadım kimseye de oynatmadım” deyib. Digər təqsirləndirilən şəxs Ersen Dikmen isə kupon oynayarkən heç bir halda Mert Hakan Yandaşdan məlumat almadığını bildirib.
Məhkəmə Mert Hakan Yandaşın azadlığa buraxılması barədə qərar qəbul edib və bununla əlaqədar duruşmanı ertələyib. İttiham aktında Yandaş ilə Ersen Dikmen arasında sıx pul dövriyyəsinin olduğu və Dikmenin həmin pulu mərcə yatırdığı iddia olunub. Həmçinin Yandaşın 17 ilə qədər həbs cəzasına məhkum edilməsi tələb edilib.

Footballer Mert Hakan Yandaş, who has been detained since December 9, 2025, appeared before a judge for the first time. Yandaş's participation in the proceedings was ensured within the framework of the court session.
Redaksiya reports that to observe the hearing, Fenerbahçe president Saadettin Saran, his predecessor Ali Koç, and a large number of footballers, in addition to the club management, were present in the building where the court session was held, for support. Mert Hakan Yandaş, making his defense statement, denied the accusations, saying, “I did not bet, nor did I make anyone else bet.” The other accused person, Ersen Dikmen, stated that he never received any information from Mert Hakan Yandaş while placing bets.
The court decided to release Mert Hakan Yandaş and postponed the hearing in connection with this. The indictment alleged a significant money flow between Yandaş and Ersen Dikmen, and that Dikmen used that money for betting. Furthermore, a prison sentence of up to 17 years was requested for Yandaş.