İsrail ordusunda xidmət edən ehtiyatda olan bir əsgərin İran xeyrinə casusluq etdiyinə görə saxlanıldığı bildirilir. Bu hadisə, ölkənin müdafiə sistemləri ilə bağlı məxfi məlumatların sızdırılması iddialarını gündəmə gətirib.
Redaksiya mənbəyə istinadən xəbər verir ki, gizli istintaqın ardından 26 yaşlı ehtiyatda olan əsgər Roz Kohen saxlanılıb. Kohenin bir neçə aydır İran kəşfiyyatı ilə əlaqə saxladığı və "Dəmir Qübbə" (Iron Dome) sistemləri haqqında gizli məlumatları ötürdüyü iddia edilir.
Bu məlumatların yayılmasının qarşısını almaq üçün aparılan əməliyyat nəticəsində saxlanılan əsgərin fəaliyyəti barədə daha ətraflı məlumatların yaxın zamanda açıqlanacağı gözlənilir. Hadisə, İsrailin milli təhlükəsizlik qüvvələri tərəfindən ciddi şəkildə araşdırılır.

Сообщается, что резервист, служивший в армии Израиля, был задержан по подозрению в шпионаже в пользу Ирана. Этот инцидент поднял вопросы о возможной утечке секретной информации, касающейся оборонных систем страны.
Редакция, ссылаясь на источник, сообщает, что после тайного расследования был задержан 26-летний резервист Роуз Коэн. Утверждается, что Коэн несколько месяцев поддерживал связь с иранской разведкой и передавал секретную информацию о системах «Железный купол» (Iron Dome).
Ожидается, что в ближайшее время будет раскрыта более подробная информация о деятельности задержанного солдата, в результате операции, проведенной для предотвращения распространения этих данных. Инцидент тщательно расследуется израильскими силами национальной безопасности.