İsrail ordusunda xidmət edən ehtiyatda olan bir əsgərin İran xeyrinə casusluq etdiyinə görə saxlanıldığı bildirilir. Bu hadisə, ölkənin müdafiə sistemləri ilə bağlı məxfi məlumatların sızdırılması iddialarını gündəmə gətirib.
Redaksiya mənbəyə istinadən xəbər verir ki, gizli istintaqın ardından 26 yaşlı ehtiyatda olan əsgər Roz Kohen saxlanılıb. Kohenin bir neçə aydır İran kəşfiyyatı ilə əlaqə saxladığı və "Dəmir Qübbə" (Iron Dome) sistemləri haqqında gizli məlumatları ötürdüyü iddia edilir.
Bu məlumatların yayılmasının qarşısını almaq üçün aparılan əməliyyat nəticəsində saxlanılan əsgərin fəaliyyəti barədə daha ətraflı məlumatların yaxın zamanda açıqlanacağı gözlənilir. Hadisə, İsrailin milli təhlükəsizlik qüvvələri tərəfindən ciddi şəkildə araşdırılır.

Israeli Army Detains Iranian Spy
A reservist soldier serving in the Israeli army has reportedly been detained for spying for Iran. This incident has raised concerns about the leakage of classified information related to the country's defense systems.
According to editorial sources, 26-year-old reservist soldier Roz Cohen was apprehended following a secret investigation. Cohen is alleged to have been in contact with Iranian intelligence for several months and to have transmitted classified information about the "Iron Dome" systems.
More detailed information about the activities of the detained soldier is expected to be released soon as part of an operation to prevent the dissemination of this information. The incident is being seriously investigated by Israel's national security forces.