İsrailin 12-ci kanalının məlumatına görə, İsrail ordusu Hizbullahın baş katibi Naim Qasıma qarşı sui-qəsd cəhdi həyata keçirib. Bu hadisə bölgədəki gərginliyi daha da artırıb və diqqəti öz üzərinə cəmləyib.
Redaksiya xəbər verir ki, İsrail hakimiyyət orqanları arasında ümumi fikir ondan ibarətdir ki, hücum zamanı Naim Qasım hədəf alınan yerdə olmayıb. Bu vəziyyət cəhdin uğursuzluqla nəticələndiyini göstərir və əməliyyatın məqsədinə çatmadığını bildirir.
Sui-qəsd cəhdinin uğursuzluğu bölgədəki qüvvələr balansı baxımından əhəmiyyətli ola bilər. Hadisənin təfərrüatları ilə bağlı əlavə məlumatlar hazırda araşdırılır və ictimaiyyətə təqdim ediləcək.

По сообщению 12-го канала Израиля, армия Израиля совершила покушение на генерального секретаря «Хезболлы» Наим Касема. Это событие еще больше усилило напряженность в регионе и привлекло к себе внимание.
Редакция сообщает, что среди израильских властей существует общее мнение о том, что Наим Касем не находился в целевом месте во время атаки. Эта ситуация указывает на неудачу попытки и на то, что операция не достигла своей цели.
Неудача покушения может быть значимой с точки зрения баланса сил в регионе. Дополнительная информация о деталях инцидента в настоящее время расследуется и будет представлена общественности.