İran ABŞ ordusuna qarşı zəruri tədbirlər görəcək
İran Silahlı Qüvvələri ABŞ kommandolarının Oman dənizi sularında İranın ticarət gəmisinə qarşı açıq təcavüzündən sonra təcavüzkar Amerika qüvvələri ilə qətiyyətli şəkildə qarşılaşmağa hazır idi. Lakin gəmi heyətinin bəzi ailə üzvlərinin gəmidə olması onların həyatı və təhlükəsizliyi üçün hər an risk yaratdığına görə müəyyən məhdudiyyətlər yaranmışdı.
Redaksiya Tasnim-ə istinadla xəbər verir ki, Həzrət Xatəmül-Ənbiya Mərkəzi Qərargahının sözçüsü bildirib ki, bu vəziyyət gəmidə olan şəxslərin təhlükəsizliyini təmin etmək məqsədi daşıyırdı. Gəmi heyətinin ailə üzvlərinin həyatını qorumaq prioritet məsələ olaraq qəbul edilmişdi. Bu, İran qüvvələrinin ilkin reaksiyasında ehtiyatlı davranmasına səbəb olmuşdu.
Mövcud vəziyyəti nəzərə alaraq, ABŞ tərəfindən hücuma məruz qalan gəminin ailələrinin və heyətinin təhlükəsizliyi təmin edildikdən sonra, İran İslam Respublikasının güclü Silahlı Qüvvələri terrorçu ABŞ ordusuna qarşı zəruri tədbirlər görəcək. İran rəsmisi bu məsələdə qətiyyət nümayiş etdirərək, atılacaq

Вооруженные силы Ирана были готовы решительно противостоять агрессивным американским силам после открытой агрессии коммандос США против иранского торгового судна в водах Оманского моря. Однако возникли определенные ограничения из-за того, что некоторые члены семей экипажа находились на борту судна, что в любой момент создавало риск для их жизни и безопасности.
Редакция Tasnim сообщает, что представитель Центрального штаба Хазрат Хатам аль-Анбия заявил, что эта ситуация была направлена на обеспечение безопасности лиц, находящихся на борту судна. Защита жизни членов семей экипажа была признана приоритетным вопросом. Это привело к осторожному поведению иранских сил в их первоначальной реакции.
Учитывая сложившуюся ситуацию, после обеспечения безопасности семей и экипажа судна, подвергшегося нападению со стороны США, мощные Вооруженные силы Исламской Республики Иран предпримут необходимые меры против террористической армии США. Иранский чиновник, демонстрируя решимость в этом вопросе, заявил, что будут предприняты