İran ABŞ ordusuna qarşı zəruri tədbirlər görəcək
İran Silahlı Qüvvələri ABŞ kommandolarının Oman dənizi sularında İranın ticarət gəmisinə qarşı açıq təcavüzündən sonra təcavüzkar Amerika qüvvələri ilə qətiyyətli şəkildə qarşılaşmağa hazır idi. Lakin gəmi heyətinin bəzi ailə üzvlərinin gəmidə olması onların həyatı və təhlükəsizliyi üçün hər an risk yaratdığına görə müəyyən məhdudiyyətlər yaranmışdı.
Redaksiya Tasnim-ə istinadla xəbər verir ki, Həzrət Xatəmül-Ənbiya Mərkəzi Qərargahının sözçüsü bildirib ki, bu vəziyyət gəmidə olan şəxslərin təhlükəsizliyini təmin etmək məqsədi daşıyırdı. Gəmi heyətinin ailə üzvlərinin həyatını qorumaq prioritet məsələ olaraq qəbul edilmişdi. Bu, İran qüvvələrinin ilkin reaksiyasında ehtiyatlı davranmasına səbəb olmuşdu.
Mövcud vəziyyəti nəzərə alaraq, ABŞ tərəfindən hücuma məruz qalan gəminin ailələrinin və heyətinin təhlükəsizliyi təmin edildikdən sonra, İran İslam Respublikasının güclü Silahlı Qüvvələri terrorçu ABŞ ordusuna qarşı zəruri tədbirlər görəcək. İran rəsmisi bu məsələdə qətiyyət nümayiş etdirərək, atılacaq

The Iranian Armed Forces were prepared to decisively confront the aggressive American forces following the overt aggression by US commandos against an Iranian merchant vessel in the waters of the Gulf of Oman. However, certain limitations arose due to the presence of some family members of the ship's crew on board, which posed a constant risk to their lives and safety.
The editorial board, citing Tasnim, reports that a spokesperson for the Khatam al-Anbiya Central Headquarters stated that this situation aimed to ensure the safety of those on board. Protecting the lives of the crew's family members was considered a priority. This led to the Iranian forces acting cautiously in their initial response.
Considering the current situation, after the safety of the families and crew of the vessel attacked by the US is ensured, the powerful Armed Forces of the Islamic Republic of Iran will take necessary measures against the terrorist US army. An Iranian official demonstrated resolve on this matter, stating that steps will be taken