“General Motors”un “Factory ZERO” adlı müəssisəsində 1,300 işçinin müvəqqəti olaraq işinin dayandırıldığı bildirilir. Bu addımın “EV istehsalını bazar tələbi ilə uyğunlaşdırmaq” məqsədi daşıdığı qeyd olunur. Məlumatda Meri Barra, CEO kimi göstərilir.
Redaksiya məlumat verir ki, General Motors yanvar 2026-cı ildə bəzi EV-lə bağlı investisiyaların bağlanması ilə əlaqədar 6 milyard ABŞ dolları həcmində zərər (charge) qeydə alıb. Həmçinin Flint, Miçiqan ştatındakı yığım zavodunda General Motorsun 16 milyonuncu avtomobilinin istehsal olunduğu göstərilir.
Materialda Kevin Kellinin “Senior Director, Corporate News Relations” vəzifəsində olduğu qeyd olunur. Məqalədə “EV Adoption”, “US EV Market” kimi mövzuların etiketləndiyi də görünür. Ümumilikdə, şirkətin EV istehsalı ilə bağlı qərarlarının bazar tələbi ilə əlaqələndirildiyi vurğulanır.

General Motors временно приостановила работу 1300 сотрудников на Factory ZERO
Сообщается, что на предприятии General Motors под названием Factory ZERO временно приостановлена работа 1300 сотрудников. Отмечается, что этот шаг направлен на «согласование производства электромобилей с рыночным спросом». В информации указывается Мэри Барра как генеральный директор.
Редакция сообщает, что General Motors зафиксировала убыток (списание) в размере 6 миллиардов долларов США в январе 2026 года в связи с прекращением некоторых инвестиций в электромобили. Также указывается, что на сборочном заводе во Флинте, штат Мичиган, был произведен 16-миллионный автомобиль General Motors.
В материале отмечается, что Кевин Келли занимает должность «Senior Director, Corporate News Relations». Также видно, что в статье отмечены такие темы, как «EV Adoption», «US EV Market». В целом, подчеркивается, что решения компании, касающиеся производства электромобилей, связаны с рыночным спросом.