Netflix-in məşhur "Formula 1: Drive to Survive" sənədli serialının ən son mövsümü bu gün təqdim olunub və ABŞ-dakı Apple TV abunəçiləri də dünən elan edilmiş razılaşma sayəsində bütün mövsümə baxa bilərlər.
Redaksiya xəbər verir ki, beş illik tərəfdaşlığa başlayan Apple TV, Formula 1 yarışlarının ABŞ-dakı yayımlanma evidir. İlk yarış gələn həftə, martın 7-də keçiriləcək. Mövsümün başlamasından əvvəl Apple, Netflix ilə unikal bir razılığa gəlib.
Dünən bildirdiyimiz kimi, Apple Netflix-in məşhur "Drive to Survive" serialının ən son mövsümünü yayımlayacaq və bunun müqabilində, qarşıdan gələn bir F1 yarışı Netflix-də yayımlanacaq. Hər iki halda, məzmun Apple TV və Netflix-də eyni vaxtda mövcud olacaq. Bu gün isə "Formula 1: Drive to Survive" serialının yeni mövsümü rəsmi olaraq Apple TV abunəçiləri üçün əlçatandır. Səkkiz hissədən ibarət bütün mövsümü Apple TV tətbiqi vasitəsilə buradan izləyə bilərsiniz.
Yeni hissələr 2025-ci il F1 mövsümünü əhatə edir və gələn həftə keçiriləcək ilk 2026-cı il yarışı ərəfəsində F1-də baş verənlərlə tanış olmaq üçün əla bir yoldur. Əgər "Drive to Survive" serialını Apple TV-də izləyirsinizsə, serialın əvvəlində hələ də standart Netflix intro-sunun olduğunu görəcəksiniz. Həmçinin, bütün müddət ərzində sağ yuxarı küncdə kiçik, daimi bir Netflix loqosu mövcuddur. Yayım xidmətlərinin bir-biri ilə məzmun paylaşması hər gün baş verən bir hadisə deyil, lakin Apple-ın yeni F1 mövsümünü təbliğ etmək üçün böyük səy göstərdiyi bir vaxtda, bu razılaşma olduqca məntiqlidir.

Последний сезон популярного документального сериала Netflix "Формула 1: Drive to Survive" был представлен сегодня, и подписчики Apple TV в США также смогут посмотреть весь сезон благодаря вчерашнему объявлению о соглашении.
Redaksiya сообщает, что Apple TV, начав пятилетнее партнерство, станет домом для трансляций гонок Формулы 1 в США. Первая гонка состоится на следующей неделе, 7 марта. Перед началом сезона Apple достигла уникального соглашения с Netflix.
Как мы сообщали вчера, Apple будет транслировать последний сезон популярного сериала Netflix "Drive to Survive", а взамен одна из предстоящих гонок F1 будет транслироваться на Netflix. В обоих случаях контент будет доступен одновременно на Apple TV и Netflix. Сегодня новый сезон сериала "Формула 1: Drive to Survive" официально доступен для подписчиков Apple TV. Весь сезон, состоящий из восьми эпизодов, вы можете посмотреть через приложение Apple TV здесь.
Новые эпизоды охватывают сезон F1 2025 года и являются отличным способом ознакомиться с событиями в F1 перед первой гонкой 2026 года, которая состоится на следующей неделе. Если вы смотрите "Drive to Survive" на Apple TV, вы увидите стандартное интро Netflix в начале сериала. Также на протяжении всего времени в правом верхнем углу присутствует небольшой, постоянный логотип Netflix. Обмен контентом между стриминговыми сервисами — не повседневное явление, но в то время, когда Apple прилагает большие усилия для продвижения нового сезона F1, это соглашение вполне логично.