Netflix-in məşhur "Formula 1: Drive to Survive" sənədli serialının ən son mövsümü bu gün təqdim olunub və ABŞ-dakı Apple TV abunəçiləri də dünən elan edilmiş razılaşma sayəsində bütün mövsümə baxa bilərlər.
Redaksiya xəbər verir ki, beş illik tərəfdaşlığa başlayan Apple TV, Formula 1 yarışlarının ABŞ-dakı yayımlanma evidir. İlk yarış gələn həftə, martın 7-də keçiriləcək. Mövsümün başlamasından əvvəl Apple, Netflix ilə unikal bir razılığa gəlib.
Dünən bildirdiyimiz kimi, Apple Netflix-in məşhur "Drive to Survive" serialının ən son mövsümünü yayımlayacaq və bunun müqabilində, qarşıdan gələn bir F1 yarışı Netflix-də yayımlanacaq. Hər iki halda, məzmun Apple TV və Netflix-də eyni vaxtda mövcud olacaq. Bu gün isə "Formula 1: Drive to Survive" serialının yeni mövsümü rəsmi olaraq Apple TV abunəçiləri üçün əlçatandır. Səkkiz hissədən ibarət bütün mövsümü Apple TV tətbiqi vasitəsilə buradan izləyə bilərsiniz.
Yeni hissələr 2025-ci il F1 mövsümünü əhatə edir və gələn həftə keçiriləcək ilk 2026-cı il yarışı ərəfəsində F1-də baş verənlərlə tanış olmaq üçün əla bir yoldur. Əgər "Drive to Survive" serialını Apple TV-də izləyirsinizsə, serialın əvvəlində hələ də standart Netflix intro-sunun olduğunu görəcəksiniz. Həmçinin, bütün müddət ərzində sağ yuxarı küncdə kiçik, daimi bir Netflix loqosu mövcuddur. Yayım xidmətlərinin bir-biri ilə məzmun paylaşması hər gün baş verən bir hadisə deyil, lakin Apple-ın yeni F1 mövsümünü təbliğ etmək üçün böyük səy göstərdiyi bir vaxtda, bu razılaşma olduqca məntiqlidir.

The latest season of Netflix's popular "Formula 1: Drive to Survive" documentary series has been released today, and US-based Apple TV subscribers can now watch the entire season thanks to a deal announced yesterday.
Redaksiya reports that Apple TV, beginning a five-year partnership, is now the home for Formula 1 broadcasts in the US. The first race is scheduled for next week, on March 7th. Ahead of the season's start, Apple has struck a unique deal with Netflix.
As we reported yesterday, Apple will be airing the latest season of Netflix's popular "Drive to Survive" series, and in return, an upcoming F1 race will be broadcast on Netflix. In both cases, the content will be available simultaneously on Apple TV and Netflix. Today, the new season of "Formula 1: Drive to Survive" is officially available for Apple TV subscribers. You can watch the entire eight-part season here via the Apple TV app.
The new episodes cover the 2025 F1 season and are an excellent way to get acquainted with what's happening in F1 ahead of the first 2026 race next week. If you are watching "Drive to Survive" on Apple TV, you will still notice the standard Netflix intro at the beginning of the series. Additionally, a small, persistent Netflix logo is present in the top right corner throughout the entire duration. Content sharing between streaming services is not an everyday occurrence, but this deal makes a lot of sense at a time when Apple is making a big push to promote the new F1 season.