Donald Tramp İranla mübarizədə ikili strategiya üzərində düşünür
ABŞ prezidenti Donald Tramp İranla bağlı iki fərqli yanaşma arasında seçim etməyi nəzərdən keçirir. O, hərbi zərbələrlə gərginliyi artırmaq və ya danışıqlara məcbur etmək üçün "maksimum təzyiq" sanksiyalarını davam etdirmək yollarını dəyərləndirir. Bu haqda Axios məlumat yayıb.
Redaksiya mənbəyə istinadən xəbər verir ki, ABŞ prezidenti Donald Tramp bəzən sərt mövqe nümayiş etdirib. O, bir müşavirinə İran liderlərinin yalnız bombalardan anladığını bildirib..
Lakin müşavirlər qeyd edirlər ki, ABŞ prezidenti Donald Tramp yeni hücumlar başlatmaq barədə ehtiyatını saxlayır. Onlardan birinin təsvirinə görə, o, "məyus, lakin realistikdir" və güc tətbiq etmək istəmir, lakin geri çəkilməkdə də niyyəti yoxdur.

US President Donald Trump is considering choosing between two different approaches regarding Iran. He is evaluating ways to escalate tensions with military strikes or continue "maximum pressure" sanctions to force negotiations. Axios reported this.
Citing a source, the editorial board reports that US President Donald Trump has sometimes shown a tough stance. He told an advisor that Iranian leaders only understand bombs.
However, advisors note that US President Donald Trump remains cautious about launching new attacks. According to one of them, he is "frustrated but realistic" and does not want to use force, but also has no intention of backing down.