Donald Tramp İranla mübarizədə ikili strategiya üzərində düşünür
ABŞ prezidenti Donald Tramp İranla bağlı iki fərqli yanaşma arasında seçim etməyi nəzərdən keçirir. O, hərbi zərbələrlə gərginliyi artırmaq və ya danışıqlara məcbur etmək üçün "maksimum təzyiq" sanksiyalarını davam etdirmək yollarını dəyərləndirir. Bu haqda Axios məlumat yayıb.
Redaksiya mənbəyə istinadən xəbər verir ki, ABŞ prezidenti Donald Tramp bəzən sərt mövqe nümayiş etdirib. O, bir müşavirinə İran liderlərinin yalnız bombalardan anladığını bildirib..
Lakin müşavirlər qeyd edirlər ki, ABŞ prezidenti Donald Tramp yeni hücumlar başlatmaq barədə ehtiyatını saxlayır. Onlardan birinin təsvirinə görə, o, "məyus, lakin realistikdir" və güc tətbiq etmək istəmir, lakin geri çəkilməkdə də niyyəti yoxdur.

Президент США Дональд Трамп рассматривает выбор между двумя различными подходами к Ирану. Он оценивает пути эскалации напряженности с помощью военных ударов или продолжения санкций "максимального давления" для принуждения к переговорам. Об этом сообщил Axios.
Редакция со ссылкой на источник сообщает, что президент США Дональд Трамп иногда демонстрировал жесткую позицию. Он заявил одному из своих советников, что иранские лидеры понимают только бомбы..
Однако советники отмечают, что президент США Дональд Трамп сохраняет осторожность в отношении начала новых атак. По описанию одного из них, он "разочарован, но реалистичен" и не хочет применять силу, но и не намерен отступать.