Moskvada Azərbaycanın diplomatik nümayəndəliyinə məxsus "Kia Sportage" markalı SUV "Praqa" metro stansiyasının girişinə çırpılıb. Hadisə nəticəsində metro stansiyasının şüşə qapıları zədələnib. İlkin məlumata görə, sərnişinlərdən xəsarət alan olmayıb.
Redaksiya məlumat verir ki, qeyd olunan avtomobilin üzərindəki qırmızı nömrə nişanları onun xarici konsulluq və ya səfirliklərin balansında olan nəqliyyat vasitələrinə aid olduğunu göstərir. Avtomobilin nömrə kodundan isə onun Azərbaycanın nümayəndəliyinə məxsus olduğu müəyyən edilib.
Hadisənin dəqiq səbəbləri və digər təfərrüatları araşdırılır. Bu cür insidentlər ictimaiyyətin diqqətini cəlb edir və diplomatik missiyaların fəaliyyəti ilə bağlı müəyyən suallar doğurur. Nəqliyyat vasitələrinin istifadəsi zamanı təhlükəsizlik qaydalarına riayət olunması hər zaman prioritet olmalıdır.

Дипломатический автомобиль Азербайджана врезался в метро в Москве
В Москве внедорожник марки "Kia Sportage", принадлежащий дипломатическому представительству Азербайджана, врезался во вход станции метро "Пражская". В результате инцидента были повреждены стеклянные двери станции метро. По предварительной информации, среди пассажиров пострадавших нет.
Redaksiya сообщает, что красные номерные знаки на указанном автомобиле свидетельствуют о том, что он принадлежит транспортным средствам, находящимся на балансе иностранных консульств или посольств. По коду номера автомобиля было установлено, что он принадлежит представительству Азербайджана.
Точные причины инцидента и другие подробности расследуются. Подобные инциденты привлекают внимание общественности и вызывают определенные вопросы относительно деятельности дипломатических миссий. Соблюдение правил безопасности при использовании транспортных средств всегда должно быть приоритетом.