Apple TV-də "Monarch"ın yeni mövsümü başladı
Apple TV platformasında "Monarch: Legacy of Monsters" serialının ikinci mövsümü yayımlandı. Bu barədə məlumatı texnologiya sahəsində ixtisaslaşmış jurnalist Markus Mendes verib.
Redaksiya məlumat verir ki, ilk mövsümün başa çatmasından iki ildən çox vaxt keçdikdən sonra, Apple TV nəhayət "Monarch: Legacy of Monsters" serialının uzun müddət gözlənilən ikinci mövsümünü təqdim etdi. Serialın ikinci mövsümü Apple TV platformasında yayımlanır. "Monarch: Legacy of Monsters" 2023-cü ilin noyabr ayında Apple TV-də yayımlanmış və elmi-fantastika həvəskarları və ixtisaslaşmış media tərəfindən yüksək qiymətləndirilmişdi. Bir neçə gün əvvəl serialın ikinci mövsümünə dair ilkin rəylər də müsbət olub. Serial, "Godzilla", "Konq" və digər Titanlar ətrafında qurulan "Legendary" şirkətinin əlaqəli hekayələrini birləşdirən "Monsterverse" franşizasının bir hissəsidir. İlk mövsümündə "ailənin Monarch adlı gizli təşkilatla əlaqəsini ortaya çıxarmağa çalışan iki qardaşın" hekayəsindən bəhs olunurdu.
Bu günkü premyera, həmçinin yeni mövsümə hazırlıq çərçivəsində təşkil edilən, "Godzilla" və "Konq"un iştirak etdiyi Apple-ın rekord qıran dron şousundan sonra baş verir. Əgər siz artıq "Monarch: Legacy of Monsters" serialının birinci mövsümünə baxmısınızsa və ikinci mövsümdə nələrin baş verəcəyini bilmək istəyirsinizsə, Apple-ın dedikləri bunlardır:
İkinci mövsüm, Monarch-ın və dünyanın taleyinin sual altında olduğu bir vəziyyətlə başlayır. Dramatik hekayə, qəhrəmanlarımızı (və pis adamları) Konqun "Skull Island" adasında yenidən birləşdirən gizli sirləri və dənizdən yüksələn mistik bir Titanın olduğu yeni, sirli bir kəndi ortaya çıxarır. Keçmişin təsirləri bu gün dalğalar yaradır, ailə, dost və düşmən arasındakı bağları bulanıqlaşdırır - bütün bunlar bir titan hadisəsinin təhlükəsi ilə birlikdə baş verir.
"Monarch: Legacy of Monsters" serialının ikinci mövsümünün treylerinə baxın. "Monarch: Legacy of Monsters" serialına Apple TV-də baxın. Apple TV, aylıq 12.99 ABŞ dolları qiymətinə mövcuddur və "F1 The Movie", "Pluribus", "Severance", "The Studio", "The Morning Show", "Shrinking" və "Silo" kimi populyar televiziya şoularını və filmlərini təqdim edir. Amazon-da aksessuar təklifləri var:
1. AirPods Pro 3
2. Apple AirTag 4 Paketi
3. Beats
4. USB-C-dən USB-C-yə toxunmuş qısa kabel
5. Simsiz CarPlay adapteri
6. Logitech MX Master 4
Daha çox Apple xəbəri üçün 9to5Mac-ə YouTube-da baxın. Məqalənin müəllifi Markus Mendesdir. Markus Mendes, 2000-ci illərin ortalarından etibarən Apple-ı yaxından izləyən braziliyalı texnologiya podkasteri və jurnalistidir. O, 2012-ci ildə Braziliya mediasında Apple xəbərlərini işıqlandırmağa başlayıb və daha sonra diqqətini daha geniş texnologiya sənayesinə yönəldərək yeddi il ərzində gündəlik podkast aparıb.

New Season of "Monarch" Premieres on Apple TV
The second season of the series "Monarch: Legacy of Monsters" has been released on the Apple TV platform. This information was provided by journalist Marcus Mendes, who specializes in the technology sector.
Redaksiya reports that more than two years after the conclusion of the first season, Apple TV has finally presented the highly anticipated second season of "Monarch: Legacy of Monsters." The second season of the series is available on the Apple TV platform. "Monarch: Legacy of Monsters" premiered on Apple TV in November 2023 and was highly praised by science fiction enthusiasts and specialized media. Initial reviews for the second season have also been positive in recent days. The series is part of the "Monsterverse" franchise, which connects the stories of companies like Legendary, centered around "Godzilla," "Kong," and other Titans. The first season told the story of "two siblings trying to uncover their family's connection to a secret organization called Monarch."
Today's premiere follows Apple's record-breaking drone show featuring "Godzilla" and "Kong," which was organized as part of the preparations for the new season. If you've already watched the first season of "Monarch: Legacy of Monsters" and want to know what happens in the second season, here's what Apple has to say:
The second season begins with Monarch and the fate of the world hanging in the balance. The dramatic story unearths hidden secrets that reunite our heroes (and villains) on "Skull Island," revealing a new, mysterious village with a mystical Titan rising from the sea. The echoes of the past create ripples today, blurring the lines between family, friendship, and enmity – all while the threat of a titan event looms.
Watch the trailer for the second season of "Monarch: Legacy of Monsters." Watch "Monarch: Legacy of Monsters" on Apple TV. Apple TV is available for $12.99 per month and features popular TV shows and movies such as "F1 The Movie," "Pluribus," "Severance," "The Studio," "The Morning Show," "Shrinking," and "Silo." There are accessory offers on Amazon:
1. AirPods Pro 3
2. Apple AirTag 4 Pack
3. Beats
4. USB-C to USB-C Braided Short Cable
5. Wireless CarPlay Adapter
6. Logitech MX Master 4
For more Apple news, watch 9to5Mac on YouTube. The author of the article is Marcus Mendes. Marcus Mendes is a Brazilian technology podcaster and journalist who has been closely following Apple since the mid-2000s. He began covering Apple news in Brazilian media in 2012 and later focused on the broader technology industry, hosting a daily podcast for seven years.