Bu ilin əvvəllərində "Bloomberg" agentliyi Apple-ın çoxdan gecikən yeni Siri modellərini Apple-ın öz şəxsi bulud hesablama sistemində deyil, Google serverlərində yerləşdirmək niyyətində olduğunu bildirmişdi. Bu gün səhər "The Information" oxşar bir məlumat yayıb.
Redaksiya məlumat verir ki, Google-a Apple-ın məxfilik standartlarına riayət etməklə, öz məlumat mərkəzlərində Siri serverlərini idarə etmək tapşırılıb.
"The Information"ın ətraflı məlumatına görə, Apple-ın şəxsi bulud hesablama sistemi bu vəzifəni yerinə yetirmək üçün kifayət qədər güclü deyil. Qeyd olunur ki, sistem həm də kifayət qədər gücə malik deyil və hazırda az istifadə olunur. Şirkət orta hesabla yalnız tutumunun təxminən 10%-dən istifadə edir ki, bu da artıq istehsal edilmiş Apple serverlərinin anbar rəflərində istifadəsiz qalmasına səbəb olur.

Apple доверяет Siri Google
Ранее в этом году агентство Bloomberg сообщило, что Apple намерена разместить свои долгожданные новые модели Siri на серверах Google, а не в собственной облачной системе Apple. Сегодня утром "The Information" опубликовало аналогичную информацию.
Редакция сообщает, что Google поручено управлять серверами Siri в своих центрах обработки данных, соблюдая стандарты конфиденциальности Apple.
Согласно подробной информации "The Information", собственная облачная система Apple недостаточно мощна для выполнения этой задачи. Отмечается, что система также недостаточно мощна и в настоящее время мало используется. В среднем компания использует только около 10% своих мощностей, что приводит к тому, что уже произведенные серверы Apple остаются неиспользованными на складских полках.