Bu ilin əvvəllərində "Bloomberg" agentliyi Apple-ın çoxdan gecikən yeni Siri modellərini Apple-ın öz şəxsi bulud hesablama sistemində deyil, Google serverlərində yerləşdirmək niyyətində olduğunu bildirmişdi. Bu gün səhər "The Information" oxşar bir məlumat yayıb.
Redaksiya məlumat verir ki, Google-a Apple-ın məxfilik standartlarına riayət etməklə, öz məlumat mərkəzlərində Siri serverlərini idarə etmək tapşırılıb.
"The Information"ın ətraflı məlumatına görə, Apple-ın şəxsi bulud hesablama sistemi bu vəzifəni yerinə yetirmək üçün kifayət qədər güclü deyil. Qeyd olunur ki, sistem həm də kifayət qədər gücə malik deyil və hazırda az istifadə olunur. Şirkət orta hesabla yalnız tutumunun təxminən 10%-dən istifadə edir ki, bu da artıq istehsal edilmiş Apple serverlərinin anbar rəflərində istifadəsiz qalmasına səbəb olur.

Earlier this year, the "Bloomberg" agency reported that Apple intended to host its long-delayed new Siri models on Google servers, not on Apple's own private cloud computing system. This morning, "The Information" published similar information.
The editorial team reports that Google has been tasked with managing Siri servers in its data centers, while adhering to Apple's privacy standards.
According to detailed information from "The Information," Apple's private cloud computing system is not powerful enough to perform this task. It is noted that the system also lacks sufficient power and is currently underutilized. The company uses, on average, only about 10% of its capacity, which leads to already manufactured Apple servers remaining unused on warehouse shelves.