Xaricidə verilmiş akkreditasiya sənədinin təqdim edilmə müddəti artırıldı
Nazirlər Kabineti 30 may 2014-cü il tarixli qərarı ilə təsdiq edilmiş “Xarici ölkənin uyğunluğu qiymətləndirən qurumunun Azərbaycan Respublikasının ərazisində uyğunluğu qiymətləndirmə fəaliyyətini razılaşdırma Qaydası”nda dəyiliklik edib.
Qərara əsasən, bundan sonra uyğunluğu qiymətləndirən quruma xarici ölkədə verilmiş akkreditasiya sənədinin qüvvədə olduğu halda fəaliyyətin razılaşdırılması haqqında qərar qəbul ediləcək və fəaliyyətin razılaşdırılması haqqında attestat tərtib edilərək 2 iş günü müddətində müraciət etmiş quruma təqdim olunacaq.
Bundan başqa, uyğunluğu qiymətləndirən quruma xarici ölkədə verilmiş akkreditasiya sənədinin qüvvədə olmaması müəyyən edildikdə, fəaliyyətin razılaşdırılmasından imtina haqqında qərar qəbul ediləcək və qərarın surəti 2 iş günü müddətində müraciət etmiş quruma göndəriləcək.

The Cabinet of Ministers has made changes to the “Rules for the Agreement of Conformity Assessment Activities of a Foreign Country's Conformity Assessment Body in the Territory of the Republic of Azerbaijan,” approved by its decision dated May 30, 2014.
In this regard, Prime Minister Ali Asadov signed a new decision.
According to the decision, henceforth, if the accreditation document issued to the conformity assessment body in a foreign country is valid, a decision on the agreement of activities will be made, and a certificate of agreement of activities will be drawn up and submitted to the applying body within 2 working days.
Furthermore, if it is determined that the accreditation document issued to the conformity assessment body in a foreign country is not valid, a decision on refusal to agree on activities will be made, and a copy of the decision will be sent to the applying body within 2 working days.