Ukrayna üçün ədalətli sülhün əsas şərtləri, ərazi güzəştlərinin qəbul edilməməsi və müharibənin dayandırılmasıdır. Bu, ölkənin gələcəyi üçün mühüm əhəmiyyət kəsb edən bir məsələdir və beynəlxalq ictimaiyyətin diqqətini cəlb edir. Ukraynanın ərazi bütövlüyünün qorunması və ədalətli sülhün təmin olunması, münaqişənin həlli üçün əsas prioritetlərdir.
Redaksiya EADaily-yə istinadən xəbər verir ki, Ukrayna Silahlı Qüvvələrinin baş komandanı Aleksandr Sırskinin sözlərinə görə, Ukrayna üçün ədalətli sülh heç bir ön şərt olmadan, ərazi güzəştlərindən imtina etmək deməkdir. Sırskinin açıqlamasına görə, Ukrayna üçün ədalətli sülh, ərazi güzəştlərindən imtina etmədən və hazırkı təmas xətti boyunca hərbi əməliyyatları dayandırmaq deməkdir. O, əlavə edib ki, ərazini sadəcə təslim etmək qəbuledilməzdir.
Sırskinin sözlərinə görə, Ukrayna öz ərazilərini heç vaxt güzəştə getməyəcək. O, bildirib ki, Ukrayna torpaqlarını təslim etmək nə deməkdir? Biz bunun üçün mübarizə aparırıq. Buna görə də biz öz ərazilərimizdən imtina etmirik. Bu açıqlama, Ukraynanın ərazi bütövlüyünü qorumaq və münaqişənin həlli üçün ədalətli sülhün əldə edilməsi istiqamətindəki mövqeyini bir daha təsdiqləyir. Ukrayna rəhbərliyinin bu mövqeyi, ölkənin suverenliyini və ərazi bütövlüyünü qorumaq əzmindən xəbər verir.

Украина: справедливый мир без территориальных уступок
Основными условиями справедливого мира для Украины являются неприемлемость территориальных уступок и прекращение войны. Это вопрос, имеющий важное значение для будущего страны и привлекающий внимание международного сообщества. Сохранение территориальной целостности Украины и обеспечение справедливого мира являются главными приоритетами для урегулирования конфликта.
Redaksiya сообщает со ссылкой на EADaily, что, по словам главнокомандующего Вооруженными силами Украины Александра Сырского, справедливый мир для Украины означает отказ от территориальных уступок без каких-либо предварительных условий. По заявлению Сырского, справедливый мир для Украины означает отказ от территориальных уступок и прекращение военных действий вдоль текущей линии соприкосновения. Он добавил, что простое сдача территории неприемлема.
По словам Сырского, Украина никогда не пойдет на уступки в своих территориях. Он заявил: «Что значит сдавать украинские земли? Мы боремся за это. Поэтому мы не отказываемся от своих территорий». Это заявление еще раз подтверждает позицию Украины по защите своей территориальной целостности и достижению справедливого мира для урегулирования конфликта. Эта позиция украинского руководства свидетельствует о решимости страны защищать свой суверенитет и территориальную целостность.