Ukrayna üçün ədalətli sülhün əsas şərtləri, ərazi güzəştlərinin qəbul edilməməsi və müharibənin dayandırılmasıdır. Bu, ölkənin gələcəyi üçün mühüm əhəmiyyət kəsb edən bir məsələdir və beynəlxalq ictimaiyyətin diqqətini cəlb edir. Ukraynanın ərazi bütövlüyünün qorunması və ədalətli sülhün təmin olunması, münaqişənin həlli üçün əsas prioritetlərdir.
Redaksiya EADaily-yə istinadən xəbər verir ki, Ukrayna Silahlı Qüvvələrinin baş komandanı Aleksandr Sırskinin sözlərinə görə, Ukrayna üçün ədalətli sülh heç bir ön şərt olmadan, ərazi güzəştlərindən imtina etmək deməkdir. Sırskinin açıqlamasına görə, Ukrayna üçün ədalətli sülh, ərazi güzəştlərindən imtina etmədən və hazırkı təmas xətti boyunca hərbi əməliyyatları dayandırmaq deməkdir. O, əlavə edib ki, ərazini sadəcə təslim etmək qəbuledilməzdir.
Sırskinin sözlərinə görə, Ukrayna öz ərazilərini heç vaxt güzəştə getməyəcək. O, bildirib ki, Ukrayna torpaqlarını təslim etmək nə deməkdir? Biz bunun üçün mübarizə aparırıq. Buna görə də biz öz ərazilərimizdən imtina etmirik. Bu açıqlama, Ukraynanın ərazi bütövlüyünü qorumaq və münaqişənin həlli üçün ədalətli sülhün əldə edilməsi istiqamətindəki mövqeyini bir daha təsdiqləyir. Ukrayna rəhbərliyinin bu mövqeyi, ölkənin suverenliyini və ərazi bütövlüyünü qorumaq əzmindən xəbər verir.

The fundamental conditions for a fair peace for Ukraine are the rejection of territorial concessions and the cessation of hostilities. This is an issue of great importance for the country's future and attracts the attention of the international community. Preserving Ukraine's territorial integrity and ensuring a just peace are key priorities for resolving the conflict.
Redaksiya, citing EADaily, reports that according to the Commander-in-Chief of the Armed Forces of Ukraine, Oleksandr Syrskyi, a fair peace for Ukraine means refusing territorial concessions without any preconditions. According to Syrskyi's statement, a fair peace for Ukraine means stopping military operations along the current line of contact without renouncing territorial concessions. He added that simply surrendering territory is unacceptable.
According to Syrskyi, Ukraine will never make concessions on its territories. He stated, "What does it mean to surrender Ukraine's lands? We are fighting for this. Therefore, we are not renouncing our territories." This statement once again confirms Ukraine's position on preserving its territorial integrity and achieving a just peace for the resolution of the conflict. This stance by the Ukrainian leadership signals the country's determination to protect its sovereignty and territorial integrity.