Şimali Kipr Türk Respublikasının (ŞKTR) Mülki Aviasiya İdarəsinin direktoru vəzifəsini icra edən Aşkın Meşeli Türkiyənin ŞKTR-yə altı F-16 qırıcı təyyarəsi göndərəcəyini açıqladı.
Redaksiya xəbər verir ki, Aşkın Meşeli Türkiyənin 9 Mart Bazar ertəsi səhər saatlarında ŞKTR-yə 6 ədəd F-16 döyüş təyyarəsi göndərəcəyi ilə bağlı məlumat paylaşıb. Bu tədbirin istifadəsini daşıdığı qeyd edilib.
Meşeli, sözügedən hərbi təyyarələrin yerləşdirilməsinin mülki aviasiya fəaliyyətinə təsir etməyəcəyini də əlavə edib. Bu addım, bölgədəki mövcud geosiyasi vəziyyətlə əlaqədar olaraq qiymətləndirilir.

Исполняющий обязанности директора Управления гражданской авиации Турецкой Республики Северного Кипра (ТРСК) Ашкын Мешели объявил, что Турция отправит шесть истребителей F-16 в ТРСК.
Redaksiya сообщает, что Ашкын Мешели поделился информацией о том, что Турция отправит 6 истребителей F-16 в ТРСК в понедельник, 9 марта, утром. Отмечается, что данная мера будет использоваться.
Мешели также добавил, что размещение указанных военных самолетов не повлияет на деятельность гражданской авиации. Этот шаг оценивается в связи с текущей геополитической ситуацией в регионе.