Ermənistan mərkəzli “Tert” nəşri xəbər verir ki, Gürcüstan Prezidenti Mixeil Kavelaşvilinin Ankaraya səfəri üç ölkə arasında regional təhlükəsizlik istiqamətində əməkdaşlığın gücləndiyini göstərir.
Redaksiya xəbər verir ki, nəşrin təhlilində bu görüşün, Türkiyə, Gürcüstan və Azərbaycan arasında strateji tərəfdaşlığın yeni mərhələsinə keçidin rəmzi olduğu vurğulanıb. Tərəflərin iqtisadi və enerji layihələri ilə yanaşı, müdafiə sahəsində də əməkdaşlığı inkişaf etdirməyə hazır olduqları qeyd edilib.
Məqalədə, Ankarada keçirilən danışıqların regionda sabitliyin möhkəmləndirilməsinə, qarşılıqlı etimadın artırılmasına və xarici təhdidlərə qarşı birgə mövqe nümayiş etdirilməsinə töhfə verəcəyi bildirilib.

Издание «Tert» (Армения) сообщает, что визит президента Грузии Михаила Кавелашвили в Анкару свидетельствует об укреплении сотрудничества между тремя странами в сфере региональной безопасности.
Редакция сообщает, что в анализе издания подчеркивается, что эта встреча является символом перехода к новому этапу стратегического партнерства между Турцией, Грузией и Азербайджаном. Отмечено, что стороны готовы развивать сотрудничество не только в экономических и энергетических проектах, но и в сфере обороны.
В статье сообщается, что переговоры, проведенные в Анкаре, будут способствовать укреплению стабильности в регионе, повышению взаимного доверия и демонстрации единой позиции против внешних угроз.