Türk Silahlı Qüvvələrinin (TSQ) arsenalına yeni daxil olan SKYDAGGER kamikadze pilotsuz uçuş aparatları (PUA) ilə bağlı əhəmiyyətli yeniliklər gündəmə gəlib. Bu aparatların istehsalı və TSQ-yə daxil olması, Türkiyənin pilotsuz hava vasitələri sahəsindəki inkişafında yeni bir mərhələnin başlanğıcıdır.
Redaksiya xəbər verir ki, SKYDAGGER-in həlləri yaxın keçmişdə ilk dəfə Türk Silahlı Qüvvələrinin inventarına daxil olub. Türkiyənin pilotsuz hava vasitələri ekosistemində sürətli bir giriş edən SKYDAGGER, həm istehsal gücü, həm də Türk Silahlı Qüvvələrinin inventarına daxil olması ilə yeni bir dövrə qədəm qoyub. TRT Haber müxbiri Sertaç Aksan tərəfindən SKYDAGGER-in baş direktoru Mehmet Öztekin ilə aparılan görüşdə şirkətin cari layihələri, ixrac uğurları və gələcək planları müzakirə edilib.
Bu görüşdə, SKYDAGGER-in kamikadze PUA-larının KIZILELMA kimi müasir hava platformalarına inteqrasiyası məsələsi də diqqət mərkəzində olub. Bu inteqrasiya, PUA-ların döyüş qabiliyyətini artıraraq, onların müxtəlif hərbi əməliyyatlarda daha effektiv istifadəsinə imkan yaradacaq. SKYDAGGER-in bu sahədəki çalışmaları, Türkiyənin müdafiə sənayesinin inkişafına mühüm töhfələr verir. Şirkətin əldə etdiyi nailiyyətlər, Türkiyənin müdafiə texnologiyaları sahəsindəki mövqeyini gücləndirir və beynəlxalq arenada rəqabət qabiliyyətini artırır. SKYDAGGER-in gələcək layihələri və ixrac planları, şirkətin daha da genişlənməsinə və Türkiyənin müdafiə sənayesinin inkişafına davamlı töhfələr verməsinə zəmin yaradacaq.

Турецкая армия: Началась новая эра с камикадзе БПЛА SKYDAGGER
Появились важные новости, касающиеся камикадзе беспилотных летательных аппаратов (БПЛА) SKYDAGGER, недавно поступивших в арсенал Вооруженных сил Турции (ВС Турции). Производство и поступление этих аппаратов в ВС Турции знаменует собой начало нового этапа в развитии Турции в области беспилотных летательных аппаратов.
Как сообщает Redaksiya, решения SKYDAGGER впервые поступили на вооружение Вооруженных сил Турции в недавнем прошлом. SKYDAGGER, быстро вошедший в экосистему беспилотных летательных аппаратов Турции, начал новую эру как благодаря производственным мощностям, так и благодаря своему поступлению на вооружение Вооруженных сил Турции. В интервью с генеральным директором компании Мехметом Озтекином, проведенном корреспондентом TRT Haber Сертачем Аксаном, были обсуждены текущие проекты компании, экспортные успехи и будущие планы.
На этой встрече также обсуждался вопрос интеграции камикадзе БПЛА SKYDAGGER с современными воздушными платформами, такими как KIZILELMA. Эта интеграция повысит боевую эффективность БПЛА, позволяя более эффективно использовать их в различных военных операциях. Работа SKYDAGGER в этой области вносит значительный вклад в развитие оборонной промышленности Турции. Достижения компании укрепляют позиции Турции в области оборонных технологий и повышают ее конкурентоспособность на международной арене. Будущие проекты и экспортные планы SKYDAGGER создадут основу для дальнейшего расширения компании и постоянного вклада в развитие оборонной промышленности Турции.