ABŞ Prezidenti Donald Tramp Qəzzadakı böhranla bağlı yayımlanan bəzi görüntüləri izlədikdən sonra məyusluğunu ifadə edib.
Redaksiya xəbər verir ki, “Washington Post”un məlumatına görə, Tramp gördüyü mənzərədən dərin şəkildə təsirləndiyini və vəziyyətdən narazı qaldığını bildirib.
Digər tərəfdən, “Axios”un yaydığı xəbərə görə, ABŞ Dövlət katibi Marko Rubio girov ailələri ilə keçirdiyi görüşdə Qəzzadakı son danışıqların uğursuzluğa düçar olmasından sonra “bu vəziyyəti ciddi şəkildə düşünməliyik” deyə bildirib.
Qəzzadakı atəşkəsə dair aparılan danışıqların nəticəsiz qalması, ABŞ administrasiyasının münaqişəyə yanaşmasında dönüş nöqtəsi ola bilər. Ekspertlər ABŞ-ın bölgədəki siyasətində dəyişikliklərin ola biləcəyini istisna etmirlər.

US President Donald Trump expressed his disappointment after watching some footage related to the crisis in Gaza.
According to the editorial office, citing the “Washington Post”, Trump stated that he was deeply affected by the scenes he witnessed and was dissatisfied with the situation.
On the other hand, according to news reported by “Axios”, US Secretary of State Marco Rubio stated during a meeting with hostage families that following the failure of the latest talks in Gaza, “we must seriously consider this situation”.
The inconclusive outcome of the ceasefire talks in Gaza could be a turning point in the US administration's approach to the conflict. Experts do not rule out possible changes in US policy in the region.