ABŞ prezidenti Donald Tramp Qəzzadakı humanitar böhranla bağlı növbəti açıqlaması ilə beynəlxalq ictimaiyyətin diqqətini çəkib.
Redaksiya xəbər verir ki, Tramp Qəzzada uşaqların aclıqdan həyatını itirdiyini bildirib: “Qəzzada uşaqlar aclıqdan ölür. Ürəyi olan hər kəs bu vəziyyətin dəhşətli olduğunun fərqindədir,” — deyə o vurğulayıb.
Prezidentin bu açıqlaması son günlər bölgədə artan humanitar böhran fonunda verilib. Tramp daha əvvəl də Qəzzada açlıqla mübarizə üçün qida mərkəzləri qurulmasını təklif etmişdi.

Трамп: «В Газе дети умирают от голода…»
Президент США Дональд Трамп привлек внимание международного сообщества своим очередным заявлением о гуманитарном кризисе в Газе.
Редакция сообщает, что Трамп заявил о гибели детей от голода в Газе: «В Газе дети умирают от голода. Каждый, у кого есть сердце, осознает, что эта ситуация ужасна», — подчеркнул он.
Это заявление президента было сделано на фоне усиливающегося гуманитарного кризиса в регионе в последние дни. Трамп ранее также предлагал создать продовольственные центры в Газе для борьбы с голодом.