ABŞ prezidenti Donald Tramp cümə axşamı günü öz sələfi Barak Obamanı, son vaxtlar əcnəbi həyatının mövcudluğu barədə verdiyi açıqlamalarda "məxfi" məlumatları yaymaqda ittiham etdi.
Redaksiya məlumat verir ki, ötən həftə yayımlanan podkast müsahibəsində Obama, əcnəbilərin mövcudluğuna inandığını, lakin 2009-2017-ci illərdə prezidentliyi dövründə bununla bağlı heç bir sübut görmədiyini bildirib.
Trampın bu açıqlamaları, Obamanın əcnəbilər haqqında dediklərinin "məxfi" məlumatları ehtiva etməsi iddiası ilə bağlıdır. Bu iddia, ABŞ-də siyasi dairələrdə və ictimaiyyətdə geniş müzakirələrə səbəb olub. Məsələ ilə bağlı əlavə detallar hələlik açıqlanmayıb.

U.S. President Donald Trump on Thursday accused his predecessor, Barack Obama, of leaking "classified" information in recent statements regarding the existence of extraterrestrial life.
The editorial board reports that in a podcast interview aired last week, Obama stated he believes in the existence of aliens, but saw no evidence during his presidency from 2009-2017.
Trump's statements are related to the claim that Obama's remarks about aliens contain "classified" information. This claim has sparked widespread discussion in U.S. political circles and among the public. Further details on the matter have not yet been released.