ABŞ prezidenti Donald Tramp cümə axşamı günü öz sələfi Barak Obamanı, son vaxtlar əcnəbi həyatının mövcudluğu barədə verdiyi açıqlamalarda "məxfi" məlumatları yaymaqda ittiham etdi.
Redaksiya məlumat verir ki, ötən həftə yayımlanan podkast müsahibəsində Obama, əcnəbilərin mövcudluğuna inandığını, lakin 2009-2017-ci illərdə prezidentliyi dövründə bununla bağlı heç bir sübut görmədiyini bildirib.
Trampın bu açıqlamaları, Obamanın əcnəbilər haqqında dediklərinin "məxfi" məlumatları ehtiva etməsi iddiası ilə bağlıdır. Bu iddia, ABŞ-də siyasi dairələrdə və ictimaiyyətdə geniş müzakirələrə səbəb olub. Məsələ ilə bağlı əlavə detallar hələlik açıqlanmayıb.

Трамп обвинил Обаму в разглашении секретной информации
Президент США Дональд Трамп в четверг обвинил своего предшественника Барака Обаму в разглашении «секретной» информации в своих недавних заявлениях о существовании внеземной жизни.
Редакция сообщает, что в подкаст-интервью, опубликованном на прошлой неделе, Обама заявил, что верит в существование инопланетян, но не видел никаких доказательств этого во время своего президентства с 2009 по 2017 год.
Эти заявления Трампа связаны с утверждением, что слова Обамы об инопланетянах содержат «секретную» информацию. Это утверждение вызвало широкие дискуссии в политических кругах и общественности США. Дополнительные подробности по этому вопросу пока не разглашаются.