Time jurnalı Qəzza razılaşmasını “Onun zəfəri” adlandırdı
ABŞ-ın nüfuzlu Time jurnalı Qəzzada atəşkəs razılaşmasının əldə edilməsindən sonra Prezident Donald Trampın fotosunu üz qabığına çıxarıb və bunu “Onun zəfəri” başlığı ilə təqdim edib.
Redaksiya xəbər verir ki, jurnalda dərc olunan məqalədə bu razılaşmanın Trampın ikinci prezidentlik dövrünün ən mühüm nailiyyətlərindən biri ola biləcəyi və Yaxın Şərq üçün strateji dönüş nöqtəsi sayılacağı qeyd olunub.
Nəşr Trampın vasitəçiliyi ilə İsrail və Fələstin arasında imzalanan sazişi “tarixi diplomatik uğur” kimi dəyərləndirib.

Журнал Time назвал соглашение по Газе «Его триумфом»
Влиятельный американский журнал Time после достижения соглашения о прекращении огня в Газе поместил фотографию президента Дональда Трампа на обложку и представил ее под заголовком «Его триумф».
Редакция сообщает, что в статье, опубликованной в журнале, отмечается, что это соглашение может стать одним из важнейших достижений второго президентского срока Трампа и будет считаться стратегическим поворотным моментом для Ближнего Востока.
Издание оценило соглашение, подписанное между Израилем и Палестиной при посредничестве Трампа, как «исторический дипломатический успех».