Time jurnalı Qəzza razılaşmasını “Onun zəfəri” adlandırdı
ABŞ-ın nüfuzlu Time jurnalı Qəzzada atəşkəs razılaşmasının əldə edilməsindən sonra Prezident Donald Trampın fotosunu üz qabığına çıxarıb və bunu “Onun zəfəri” başlığı ilə təqdim edib.
Redaksiya xəbər verir ki, jurnalda dərc olunan məqalədə bu razılaşmanın Trampın ikinci prezidentlik dövrünün ən mühüm nailiyyətlərindən biri ola biləcəyi və Yaxın Şərq üçün strateji dönüş nöqtəsi sayılacağı qeyd olunub.
Nəşr Trampın vasitəçiliyi ilə İsrail və Fələstin arasında imzalanan sazişi “tarixi diplomatik uğur” kimi dəyərləndirib.

The influential US magazine Time featured President Donald Trump's photo on its cover after the ceasefire agreement was reached in Gaza, presenting it with the title “His Triumph”.
The editorial reports that an article published in the magazine noted that this agreement could be one of the most significant achievements of Trump's second presidential term and would be considered a strategic turning point for the Middle East.
The publication evaluated the agreement signed between Israel and Palestine, mediated by Trump, as a “historic diplomatic success”.