S-400 sistemləri Şama göndərilə bilər – Türkiyədən təklif
Milliyyət qəzetinin baş redaktoru Özay Şendir bildirib ki, İsraillə mümkün müharibə vəziyyətində Suriya Türkiyənin ön cəbhəsi olacaq.
Redaksiya xəbər verir ki, Şendir bu səbəbdən Ankaranın Şamın hava hücumundan müdafiə qabiliyyətini gücləndirmək məcburiyyətində olduğunu vurğulayıb. O, Moskva ilə razılaşaraq S-400 sistemlərinin Suriyaya göndərilməsinin belə gündəmə gələ biləcəyini qeyd edib.
Şendir əlavə edib ki, bu yolla həm Suriya müdafiə baxımından gücləndirilə bilər, həm də bölgədə İsrailin hərbi üstünlüyünün qarşısı alına bilər.

Главный редактор газеты Milliyet Озай Шендир заявил, что в случае возможной войны с Израилем Сирия станет передовой линией Турции.
Редакция сообщает, что Шендир в связи с этим подчеркнул, что Анкара вынуждена усилить противовоздушную оборону Дамаска. Он отметил, что даже отправка систем С-400 в Сирию по согласованию с Москвой может быть вынесена на повестку дня.
Шендир добавил, что таким образом можно будет как укрепить Сирию с точки зрения обороны, так и предотвратить военное превосходство Израиля в регионе.