Qəzzada təhlükəsizliyin təmin edilməsi üçün planlaşdırılan beynəlxalq sabitlik qüvvəsinin tərkibi formalaşmağa başlayıb. Yayılan məlumatlara görə, bu birliyə Azərbaycan, İndoneziya və Pakistan qoşunlarının daxil edilməsi nəzərdə tutulur.
Redaksiya Ynet-ə istinadla xəbər verir ki, İsrail tərəfi bu qüvvənin tərkibinə daxil olacaq ölkələrə dair vetodan istifadə edə biləcəyini açıqlayıb. Rəsmi Tel-Əviv bəyan edib ki, İsrailin etiraz etdiyi hər hansı ölkə kontingentinin missiyada iştirakına icazə verilməyəcək.
Qeyd edək ki, Qəzzaya beynəlxalq qüvvə göndərilməsi ideyası son həftələrdə ABŞ və BMT səviyyəsində aparılan danışıqların əsas mövzularından biri olub.

The composition of the international stability force planned to ensure security in Gaza has begun to take shape. According to disseminated information, troops from Azerbaijan, Indonesia, and Pakistan are planned to be included in this unit.
The editorial office, citing Ynet, reports that the Israeli side has announced it can use its veto regarding the countries that will be part of this force. Official Tel Aviv has stated that any country's contingent that Israel objects to will not be allowed to participate in the mission.
It is worth noting that the idea of sending an international force to Gaza has been one of the main topics of negotiations held at the US and UN levels in recent weeks.