Prezident Davosda Ümumdünya Səhiyyə Təşkilatının Baş direktoru ilə görüşdü
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevin yanvarın 19-da Davosda Ümumdünya Səhiyyə Təşkilatının Baş direktoru Tedros Adhanom Qebreyesus ilə görüşü olub.
Redaksiya xəbər verir ki, söhbət zamanı dövlətimizin başçısı ilə Tedros Adhanom Qebreyesusun əvvəlki görüşləri məmnunluqla xatırlandı.
Azərbaycan ilə Ümumdünya Səhiyyə Təşkilatı arasında uğurlu əməkdaşlığın həyata keçirildiyi vurğulandı, ölkəmizin təşkilatın dünyanın müxtəlif bölgələrində həyata keçirdiyi layihələrə dəstəyi qeyd edildi. Bu xüsusda COVID-19 pandemiyası zamanı Azərbaycanın bir sıra ölkələrə könüllü maliyyə yardımı göstərməsi xüsusi olaraq vurğulandı.
Görüşdə Azərbaycan ilə Ümumdünya Səhiyyə Təşkilatı arasında əməkdaşlığın perspektivlərinə dair fikir mübadiləsi aparıldı.

19 января в Давосе состоялась встреча Президента Азербайджанской Республики Ильхама Алиева с Генеральным директором Всемирной организации здравоохранения Тедросом Адханомом Гебреесусом.
Как сообщает редакция, в ходе беседы с удовлетворением были отмечены предыдущие встречи главы государства с Тедросом Адханомом Гебреесусом.
Было подчеркнуто успешное сотрудничество между Азербайджаном и Всемирной организацией здравоохранения, отмечена поддержка нашей страной проектов, реализуемых организацией в различных регионах мира. В этом контексте была особо отмечена добровольная финансовая помощь Азербайджана ряду стран во время пандемии COVID-19.
На встрече состоялся обмен мнениями о перспективах сотрудничества между Азербайджаном и Всемирной организацией здравоохранения.