Prezident Davosda Ümumdünya Səhiyyə Təşkilatının Baş direktoru ilə görüşdü
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevin yanvarın 19-da Davosda Ümumdünya Səhiyyə Təşkilatının Baş direktoru Tedros Adhanom Qebreyesus ilə görüşü olub.
Redaksiya xəbər verir ki, söhbət zamanı dövlətimizin başçısı ilə Tedros Adhanom Qebreyesusun əvvəlki görüşləri məmnunluqla xatırlandı.
Azərbaycan ilə Ümumdünya Səhiyyə Təşkilatı arasında uğurlu əməkdaşlığın həyata keçirildiyi vurğulandı, ölkəmizin təşkilatın dünyanın müxtəlif bölgələrində həyata keçirdiyi layihələrə dəstəyi qeyd edildi. Bu xüsusda COVID-19 pandemiyası zamanı Azərbaycanın bir sıra ölkələrə könüllü maliyyə yardımı göstərməsi xüsusi olaraq vurğulandı.
Görüşdə Azərbaycan ilə Ümumdünya Səhiyyə Təşkilatı arasında əməkdaşlığın perspektivlərinə dair fikir mübadiləsi aparıldı.

President Met with Director-General of the World Health Organization in Davos
On January 19, President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev met with Director-General of the World Health Organization Tedros Adhanom Ghebreyesus in Davos.
The editorial office reports that during the conversation, the previous meetings between the head of state and Tedros Adhanom Ghebreyesus were recalled with satisfaction.
It was emphasized that successful cooperation is being carried out between Azerbaijan and the World Health Organization, and Azerbaijan's support for the organization's projects in various regions of the world was noted. In this regard, Azerbaijan's provision of voluntary financial assistance to a number of countries during the COVID-19 pandemic was specifically highlighted.
During the meeting, an exchange of views took place on the prospects for cooperation between Azerbaijan and the World Health Organization.