PKK-nın silahları təhvil vermə prosesi bu gün İraqın Süleymaniyyə bölgəsində yerləşən Casene mağarasında start götürüb. Təşkilatın yüksək səviyyəli nümayəndələri ilə yanaşı, prosesə siyasi və rəsmi dairələrdən də qatılanlar var.
Redaksiya xəbər verir ki, mərasimdə PKK rəhbərliyi ilə yanaşı, Kürdüstan Demokrat Partiyasının lideri Məsud Bərzani, Kürdüstan Yurdsevərlər İttifaqının başçısı Neçirvan Bərzani, KYB rəsmiləri və İraq Daxili İşlər Nazirliyinin təmsilçiləri iştirak edir. Eyni zamanda, mərasimə Türkiyə DEM Partiyasının həmsədrləri də qatılıb.
Silahların təhvil verilməsinə dair görüntülərin Türkiyənin CNN Türk telekanalı tərəfindən Bakı vaxtı ilə saat 13:00-dən sonra ictimaiyyətə təqdim olunacağı bildirilib.

Процесс передачи оружия PKK стартовал сегодня в пещере Джасене, расположенной в районе Сулеймания в Ираке. Помимо высокопоставленных представителей организации, в процессе участвуют также представители политических и официальных кругов.
Редакция сообщает, что в церемонии, помимо руководства PKK, принимают участие лидер Демократической партии Курдистана Масуд Барзани, глава Патриотического союза Курдистана Нечирван Барзани, официальные лица ПСК и представители Министерства внутренних дел Ирака. В то же время, в церемонии также участвуют сопредседатели турецкой партии DEM.
Сообщается, что кадры передачи оружия будут представлены общественности турецким телеканалом CNN Türk после 13:00 по бакинскому времени.