PKK-nın silahları təhvil vermə prosesi bu gün İraqın Süleymaniyyə bölgəsində yerləşən Casene mağarasında start götürüb. Təşkilatın yüksək səviyyəli nümayəndələri ilə yanaşı, prosesə siyasi və rəsmi dairələrdən də qatılanlar var.
Redaksiya xəbər verir ki, mərasimdə PKK rəhbərliyi ilə yanaşı, Kürdüstan Demokrat Partiyasının lideri Məsud Bərzani, Kürdüstan Yurdsevərlər İttifaqının başçısı Neçirvan Bərzani, KYB rəsmiləri və İraq Daxili İşlər Nazirliyinin təmsilçiləri iştirak edir. Eyni zamanda, mərasimə Türkiyə DEM Partiyasının həmsədrləri də qatılıb.
Silahların təhvil verilməsinə dair görüntülərin Türkiyənin CNN Türk telekanalı tərəfindən Bakı vaxtı ilə saat 13:00-dən sonra ictimaiyyətə təqdim olunacağı bildirilib.

The process of the PKK handing over its weapons began today in the Casene cave, located in Iraq's Sulaymaniyah region. In addition to high-level representatives of the organization, participants from political and official circles are also involved in the process.
The editorial office reports that, alongside the PKK leadership, the ceremony is attended by Kurdistan Democratic Party leader Masoud Barzani, Patriotic Union of Kurdistan head Nechirvan Barzani, PUK officials, and representatives from the Iraqi Ministry of Interior. At the same time, co-chairs of Turkey's DEM Party also participated in the ceremony.
It has been reported that footage of the weapons handover will be presented to the public by Turkey's CNN Türk television channel after 13:00 Baku time.