Roma Papası XIV Leo ABŞ prezidenti Donald Tramp haqqında danışarkən, İsanın "Sülh yaradanlar nə xoşbəxtdir" dediyini vurğulamışdır. O, bu müqəddəs sözləri sülhün cəmiyyətdəki əhəmiyyətini qabartmaq məqsədilə qeyd etmişdir.
Redaksiya xəbər verir ki, Roma Papası öz çıxışında Allahın adını şəxsi hərbi, iqtisadi və ya siyasi maraqları təmin etmək üçün istifadə edənlərə sərt xəbərdarlıq etmişdir. Bu cür əməllərin mənəvi dəyərlərə zidd olduğunu bildirmişdir.
Papa XIV Leo qeyd etmişdir ki, bu şəxslər müqəddəs olanı qaranlığa və çirkin məqsədlərə doğru sürükləyirlər. O, belə davranışları kəskin şəkildə pisləyərək, mənəvi prinsiplərə sadiq qalmağın vacibliyini dilə gətirmişdir.

Pope Leo XIV, speaking about US President Donald Trump, emphasized Jesus' words: "Blessed are the peacemakers." He cited these sacred words to highlight the importance of peace in society.
The editorial office reports that in his speech, the Pope issued a stern warning to those who use God's name to serve personal military, economic, or political interests. He stated that such actions contradict moral values.
Pope Leo XIV noted that these individuals drag what is sacred towards darkness and vile purposes. He sharply condemned such behavior, emphasizing the importance of adhering to moral principles.