Roma Papası XIV Leo ABŞ prezidenti Donald Tramp haqqında danışarkən, İsanın "Sülh yaradanlar nə xoşbəxtdir" dediyini vurğulamışdır. O, bu müqəddəs sözləri sülhün cəmiyyətdəki əhəmiyyətini qabartmaq məqsədilə qeyd etmişdir.
Redaksiya xəbər verir ki, Roma Papası öz çıxışında Allahın adını şəxsi hərbi, iqtisadi və ya siyasi maraqları təmin etmək üçün istifadə edənlərə sərt xəbərdarlıq etmişdir. Bu cür əməllərin mənəvi dəyərlərə zidd olduğunu bildirmişdir.
Papa XIV Leo qeyd etmişdir ki, bu şəxslər müqəddəs olanı qaranlığa və çirkin məqsədlərə doğru sürükləyirlər. O, belə davranışları kəskin şəkildə pisləyərək, mənəvi prinsiplərə sadiq qalmağın vacibliyini dilə gətirmişdir.

Папа Римский Лев XIV, говоря о президенте США Дональде Трампе, подчеркнул слова Иисуса: «Блаженны миротворцы». Он отметил эти священные слова с целью подчеркнуть важность мира в обществе.
Редакция сообщает, что Папа Римский в своем выступлении строго предупредил тех, кто использует имя Бога для достижения личных военных, экономических или политических интересов. Он заявил, что такие действия противоречат моральным ценностям.
Папа Лев XIV отметил, что эти люди влекут священное во тьму и к грязным целям. Он резко осудил такое поведение, подчеркнув важность приверженности моральным принципам.