Nintendo-nun Avropa veb-səhifələrində iki “first-party” Nintendo Switch 2 oyunu üçün yeni reytinqlərin aşkarlanması barədə məlumat yayılıb. Bildirildiyinə görə, “Splatoon Raiders” spin-off oyunu “PEGI 7” reytinqi alıb. Eyni zamanda, yeni “Fire Emblem” oyununun ilkin (provisional) reytinqdən “PEGI 12” reytinqinə yenilənməsi qeyd olunur.
Redaksiya məlumat verir ki, Nintendo-nun rəsmi buraxılış pəncərəsi cədvəlinə əsasən “Fire Emblem” 2026-cı ilin hansısa dövründə satışa çıxarılacaq. “Splatoon Raiders” üçün isə buraxılış tarixi hazırda “TBD” kimi göstərilir.
Gələcəyə nəzər saldıqda, Nintendo-nun 2026-cı il xəttində Switch üçün növbəti həftə “Tomodachi Life: Living the Dream”in buraxılışı yer alır. Həmçinin şirkət yaxınlarda Switch 2 üçün “Yoshi and the Mysterious Book” oyunu üzrə may buraxılışını rəsmiləşdirib və bu həftə “Rhythm Heaven Groove”un Switch-ə iyul ayında gələcəyini təsdiqləyib. Bununla yanaşı, Nintendo 2026-cı ildə Switch 2 Editions formatında “Animal Crossing: New Horizons” və “Super Mario Bros. Wonder” oyunlarını artıq buraxıb.
Son aylarda Nintendo “Mario Tennis Fever” kimi oyunları da təqdim edib, eləcə də “Mario Kart World” və “Donkey Kong Country Returns HD” kimi başlıqlar üçün yeniləmələr yayıb. Məlumatda həmçinin istifadəçi şərhləri də yer alır.

Information has been released regarding the discovery of new ratings for two first-party Nintendo Switch 2 games on Nintendo's European web pages. According to reports, the “Splatoon Raiders” spin-off game has received a “PEGI 7” rating. At the same time, it is noted that the new “Fire Emblem” game's rating has been updated from a provisional rating to “PEGI 12”.
Redaksiya reports that, according to Nintendo's official release window schedule, “Fire Emblem” will be released sometime in 2026. The release date for “Splatoon Raiders,” however, is currently listed as “TBD.”
Looking ahead, Nintendo's 2026 lineup for Switch includes the release of “Tomodachi Life: Living the Dream” next week. The company also recently formalized the May release of “Yoshi and the Mysterious Book” for Switch 2 and confirmed this week that “Rhythm Heaven Groove” will arrive on Switch in July. Additionally, Nintendo has already released “Animal Crossing: New Horizons” and “Super Mario Bros. Wonder” in Switch 2 Editions format in 2026.
In recent months, Nintendo has also introduced games like “Mario Tennis Fever” and released updates for titles such as “Mario Kart World” and “Donkey Kong Country Returns HD.” The information also includes user comments.