Netanyahu Qəzzaya tammiqyaslı hücum əmri verdi. Atəşkəs pozuldu
İsrail Baş naziri Benyamin Netanyahu ordusuna Qəzzaya bütün gücü ilə hücum etməyi əmr edib. Gərginlik bölgədəki atəşkəs razılaşmasını təhlükə altına salıb.
Redaksiya xəbər verir ki, Axios nəşrinə danışan amerikalı rəsmilər İsraili atəşkəsin çökməsinə səbəb ola biləcək radikal addımlardan çəkinməyə çağırıblar. İsrailin dövlət yayım qurumu isə bildirib ki, hökumət “HƏMAS-a cəza olaraq” Qəzzanın daxilindəki nəzarət zonasını genişləndirməyə qərar verib.
İsrailli hərbi mənbə əlavə edib ki, Hamas qüvvələri yerləşmə xəttinin şərqində İsrail bölmələrinə hücum edərək atəşkəs rejimini pozub.

Israel's Prime Minister Benjamin Netanyahu has ordered his army to attack Gaza with full force. The tension has jeopardized the ceasefire agreement in the region.
The editorial staff reports that American officials, speaking to Axios, have urged Israel to refrain from radical steps that could lead to the collapse of the ceasefire. Israel's state broadcaster, meanwhile, reported that the government has decided to expand its control zone within Gaza "as punishment for Hamas."
An Israeli military source added that Hamas forces violated the ceasefire by attacking Israeli units east of the deployment line.