Netanyahu Qəzzaya tammiqyaslı hücum əmri verdi. Atəşkəs pozuldu
İsrail Baş naziri Benyamin Netanyahu ordusuna Qəzzaya bütün gücü ilə hücum etməyi əmr edib. Gərginlik bölgədəki atəşkəs razılaşmasını təhlükə altına salıb.
Redaksiya xəbər verir ki, Axios nəşrinə danışan amerikalı rəsmilər İsraili atəşkəsin çökməsinə səbəb ola biləcək radikal addımlardan çəkinməyə çağırıblar. İsrailin dövlət yayım qurumu isə bildirib ki, hökumət “HƏMAS-a cəza olaraq” Qəzzanın daxilindəki nəzarət zonasını genişləndirməyə qərar verib.
İsrailli hərbi mənbə əlavə edib ki, Hamas qüvvələri yerləşmə xəttinin şərqində İsrail bölmələrinə hücum edərək atəşkəs rejimini pozub.

Премьер-министр Израиля Биньямин Нетаньяху приказал своей армии атаковать Газу со всей силой. Напряженность поставила под угрозу соглашение о прекращении огня в регионе.
Редакция сообщает, что американские официальные лица, беседовавшие с изданием Axios, призвали Израиль воздержаться от радикальных шагов, которые могут привести к срыву перемирия. Государственная вещательная корпорация Израиля сообщила, что правительство решило расширить зону контроля внутри Газы «в качестве наказания для ХАМАС».
Израильский военный источник добавил, что силы ХАМАС нарушили режим прекращения огня, атаковав израильские подразделения к востоку от линии дислокации.