Morgan Stanley, rəqəmsal aktivlərin saxlanması və bununla bağlı kripto xidmətlərinə fokuslanacaq federal tənzimlənən bir törəmə şirkət yaratmaq məqsədilə, Valyuta Nəzarətçisi İdarəsinə (OCC) milli etimad bankı lisenziyası üçün müraciət edib.
Redaksiya xəbər verir ki, bu addım, maliyyə nəhənginin rəqəmsal aktivlər sahəsindəki mövqeyini gücləndirmək və bu sürətlə inkişaf edən bazarda daha geniş imkanlar əldə etmək istiqamətində atılmış əhəmiyyətli bir addımdır.
Müraciətdə qeyd olunur ki, yeni törəmə şirkət, institusional müştərilərə yönəlik olacaq və onların rəqəmsal aktivlərini təhlükəsiz şəkildə saxlanması, idarə olunması və digər əlaqəli xidmətlərin təmin edilməsi üzrə ixtisaslaşacaq. Bu, Morgan Stanley-in kriptovalyutalar və digər rəqəmsal aktivlərə artan institusional marağına cavab olaraq həyata keçirilir.
OCC-nin milli etimad bankı lisenziyası, Morgan Stanley-ə federal səviyyədə tənzimlənən bir çərçivədə fəaliyyət göstərməyə imkan verəcək ki, bu da onun xidmətlərinin etibarlılığını və təhlükəsizliyini daha da artıracaq. Şirkət, bu yeni qurum vasitəsilə kripto ekosistemində aparıcı oyunçu olmaq niyyətindədir.

Morgan Stanley: Запрашивает национальную банковскую лицензию для криптовалютных услуг
Morgan Stanley подал заявку на получение национальной банковской лицензии от Управления контролера денежных средств (OCC) с целью создания федерально регулируемой дочерней компании, которая будет специализироваться на хранении цифровых активов и связанных с этим криптовалютных услугах.
Как сообщает Redaksiya, этот шаг является значительным для укрепления позиций финансового гиганта в сфере цифровых активов и получения более широких возможностей на этом быстро развивающемся рынке.
В заявке отмечается, что новая дочерняя компания будет ориентирована на институциональных клиентов и будет специализироваться на безопасном хранении, управлении их цифровыми активами и предоставлении других сопутствующих услуг. Это делается в ответ на растущий институциональный интерес к криптовалютам и другим цифровым активам со стороны Morgan Stanley.
Национальная банковская лицензия OCC позволит Morgan Stanley работать в федерально регулируемой среде, что еще больше повысит надежность и безопасность его услуг. Компания намерена стать ведущим игроком в криптоэкосистеме через эту новую структуру.