Misir K9 haubitsalarını istehsal edəcək
Cənubi Koreyanın "Hanwha Aerospace" şirkəti tərəfindən hazırlanan K9 özüyeriyən haubitsaları Misirdə seriya istehsalına başlayıb. Bu addım Cənubi Koreya müdafiə sənayesinin ixrac potensialını daha da artıracaq. K9 haubitsaları, Cənubi Koreya müdafiə sənayesinin əsas ixrac məhsullarından biri olaraq tanınır və bu yeni istehsal xətti onun beynəlxalq bazarda mövqeyini gücləndirəcək.
Redaksiya mənbəyə istinadən xəbər verir ki, müdafiə sənayesi dairələri K9 ilə başlayan bu prosesin Yaxın Şərq və Afrika regionlarında Cənubi Koreya mənşəli silah sistemlərinin satışını artıracağını proqnozlaşdırır. Bu, Cənubi Koreyanın müdafiə texnologiyalarının qlobal miqyasda qəbul edilməsi istiqamətində atılmış mühüm bir addımdır.
Bu layihə, həmçinin Misirin öz müdafiə sənayesi qabiliyyətlərini inkişaf etdirməsinə və regionda hərbi texnologiya sahəsində müstəqilliyini artırmasına töhfə verəcək. K9 özüyeriyən haubitsalarının Misirdə istehsalı, iki ölkə arasında müdafiə sahəsində əməkdaşlığın daha da dərinləşdiyini göstərir.

Самоходные гаубицы K9, разработанные южнокорейской компанией "Hanwha Aerospace", начали серийное производство в Египте. Этот шаг еще больше увеличит экспортный потенциал южнокорейской оборонной промышленности. Гаубицы K9 известны как один из основных экспортных продуктов южнокорейской оборонной промышленности, и новая производственная линия укрепит ее позиции на международном рынке.
Redaksiya со ссылкой на источник сообщает, что круги оборонной промышленности прогнозируют, что этот процесс, начавшийся с K9, увеличит продажи южнокорейских систем вооружения в регионах Ближнего Востока и Африки. Это важный шаг на пути к глобальному признанию южнокорейских оборонных технологий.
Этот проект также будет способствовать развитию оборонной промышленности Египта и повышению его независимости в области военных технологий в регионе. Производство самоходных гаубиц K9 в Египте свидетельствует о дальнейшем углублении сотрудничества между двумя странами в оборонной сфере.