İsrail ordusu Livan ərazisinə genişmiqyaslı hücumlar həyata keçirib. Beyrut, Bəqa vadisi və Livanın cənub bölgələri hədəf alınıb. İsrail Müdafiə Qüvvələri (IDF) bu hücumu Livan ərazisinə edilən ən böyük zərbə adlandırıb.
Redaksiya məlumat verir ki, İsrail qüvvələri 10 dəqiqə ərzində Beyrut, Bəqa vadisi və Livanın cənubunda təxminən 100 hədəfi vurub. İlkin qiymətləndirmələrə görə, bu hücumlar nəticəsində 100 nəfər həlak olub, 500 nəfər yaralanıb.
Livanın baş naziri dost ölkələri İsrailin hücumlarını hər vasitə ilə dayandırmaq üçün köməyə çağırıb. Hücumlar nəticəsində Beyrutun Dahiyə rayonunda yerləşən Hizbullah qəbiristanlığı da zərər görüb.

Израиль нанес удар по Ливану: сотни погибших, призыв к международной помощи
Армия Израиля провела широкомасштабные атаки на территорию Ливана. Целями стали Бейрут, долина Бекаа и южные регионы Ливана. Армия обороны Израиля (ЦАХАЛ) назвала эту атаку крупнейшим ударом по территории Ливана.
Редакция сообщает, что израильские силы в течение 10 минут поразили около 100 целей в Бейруте, долине Бекаа и на юге Ливана. По предварительным оценкам, в результате этих атак 100 человек погибли, 500 получили ранения.
Премьер-министр Ливана призвал дружественные страны оказать помощь, чтобы остановить атаки Израиля всеми возможными средствами. В результате атак также пострадало кладбище "Хезболлы", расположенное в районе Дахия в Бейруте.