İsrail ordusu Livan ərazisinə genişmiqyaslı hücumlar həyata keçirib. Beyrut, Bəqa vadisi və Livanın cənub bölgələri hədəf alınıb. İsrail Müdafiə Qüvvələri (IDF) bu hücumu Livan ərazisinə edilən ən böyük zərbə adlandırıb.
Redaksiya məlumat verir ki, İsrail qüvvələri 10 dəqiqə ərzində Beyrut, Bəqa vadisi və Livanın cənubunda təxminən 100 hədəfi vurub. İlkin qiymətləndirmələrə görə, bu hücumlar nəticəsində 100 nəfər həlak olub, 500 nəfər yaralanıb.
Livanın baş naziri dost ölkələri İsrailin hücumlarını hər vasitə ilə dayandırmaq üçün köməyə çağırıb. Hücumlar nəticəsində Beyrutun Dahiyə rayonunda yerləşən Hizbullah qəbiristanlığı da zərər görüb.

The Israeli army has carried out large-scale attacks on Lebanese territory. Beirut, the Bekaa Valley, and southern regions of Lebanon were targeted. The Israel Defense Forces (IDF) described this attack as the largest strike on Lebanese territory.
The editorial staff reports that Israeli forces struck approximately 100 targets in Beirut, the Bekaa Valley, and southern Lebanon within 10 minutes. According to initial estimates, 100 people were killed and 500 were injured as a result of these attacks.
Lebanon's Prime Minister called on friendly countries to help stop Israel's attacks by all means. The Hezbollah cemetery located in Beirut's Dahiyeh district was also damaged in the attacks.