İlham Əliyev Davosda İraq Kürdüstan Regionunun baş naziri ilə görüşüb
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev yanvarın 20-də Davosda İraq Kürdüstan Regionunun Baş naziri Məsrur Bərzani ilə görüşüb.
Məsrur Bərzani İraq Kürdüstan Regionunun başçısı Neçirvan Bərzaninin salamlarını Prezident İlham Əliyevə çatdırıb.
Salamlara görə minnətdarlığını bildirən dövlətimizin başçısı onun da salamlarını Neçirvan Bərzaniyə çatdırmağı xahiş edib.
Söhbət zamanı Məsrur Bərzaninin ölkəmizə səfərləri və Prezident İlham Əliyevlə görüşləri məmnunluqla xatırlanıb.
Görüşdə iqtisadi, ticari, mədəni, humanitar əlaqələrin inkişaf perspektivlərinə dair fikir mübadiləsi aparılıb, qarşılıqlı maraq doğuran məsələlər müzakirə olunub.

Ильхам Алиев встретился в Давосе с премьер-министром Иракского Курдистана
Президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев 20 января в Давосе встретился с премьер-министром Иракского Курдистана Масруром Барзани.
Масрур Барзани передал Президенту Ильхаму Алиеву приветствия от главы Иракского Курдистана Нечирвана Барзани.
Глава государства, выразив благодарность за приветствия, попросил передать его приветствия Нечирвану Барзани.
В ходе беседы с удовлетворением были отмечены визиты Масрура Барзани в нашу страну и его встречи с Президентом Ильхамом Алиевым.
На встрече состоялся обмен мнениями о перспективах развития экономических, торговых, культурных, гуманитарных связей, обсуждены вопросы, представляющие взаимный интерес.