Hillari Klinton İsrailə dəstəyini açıqladı, amma Netanyahunu...
ABŞ-ın keçmiş dövlət katibi Hillari Klinton İsrailə güclü dəstəyini ifadə edib. O, ölkənin uzun müddətdir təhlükəli bir regionda yaşadığını vurğulayıb.
Redaksiya xəbər verir ki, Klinton eyni zamanda İsrailin baş naziri Benyamin Netanyahuya qarşı çıxış edib. O bildirib ki, Netanyahu çox uzun müddətdir vəzifədədir və onun fikrincə, İsrailin uzunmüddətli təhlükəsizliyini zəiflədib.
Dövlət katibi İsrailin Netanyahuya baxmayaraq, beynəlxalq dəstəyə layiq olduğunu qeyd edib. Bu bəyanat regiondakı cari vəziyyət fonunda xüsusi əhəmiyyət kəsb edir.

Хиллари Клинтон заявила о поддержке Израиля, но Нетаньяху...
Бывший госсекретарь США Хиллари Клинтон выразила решительную поддержку Израилю. Она подчеркнула, что страна долгое время живет в опасном регионе.
Редакция сообщает, что Клинтон также выступила против премьер-министра Израиля Биньямина Нетаньяху. Она заявила, что Нетаньяху слишком долго находится у власти и, по ее мнению, ослабил долгосрочную безопасность Израиля.
Госсекретарь отметила, что Израиль заслуживает международной поддержки, несмотря на Нетаньяху. Это заявление приобретает особое значение на фоне текущей ситуации в регионе.