Cənubi Koreyanın "Hanwha Aerospace" şirkəti Estoniyaya təxminən 100 milyon avro dəyərində investisiya paketi elan edib. Bu addım, Estoniyanın müdafiə sənayesində yeni bir mərhələnin başlanğıcı olaraq dəyərləndirilir.
Redaksiya xəbər verir ki, Cənubi Koreyanın müdafiə sahəsində tanınmış nəhəngi "Hanwha Aerospace", Estoniyanın texnoloji suverenliyini gücləndirmək və ölkədə müdafiə infrastrukturunun qurulması məqsədilə təxminən 100 milyon avro dəyərində birbaşa investisiya paketi açıqlayıb. Bu investisiya paketinə iqtisadi təsirlər və birgə tədqiqat-inkişaf layihələri də daxil edildikdə, ümumi dəyərin 260 milyon avroya çatacağı gözlənilir.
Şirkətin Estoniyada həyata keçirəcəyi layihələr, yerli müdafiə sənayesinin inkişafına, yeni texnologiyaların tətbiqinə və iş yerlərinin yaradılmasına mühüm töhfələr verəcək. Bu investisiya, həmçinin Estoniyanın regional təhlükəsizlikdə rolunu daha da artıracaq.
"Hanwha Aerospace" şirkətinin rəsmiləri, Estoniya ilə əməkdaşlığın strateji əhəmiyyətini vurğulayaraq, bu investisiyanın uzunmüddətli perspektivlərə əsaslandığını bildiriblər. Şirkət, Estoniyanın müdafiə qabiliyyətinin artırılmasına və müasir texnologiyaların ölkəyə gətirilməsinə önəm verdiyini qeyd edib.

Южнокорейская компания "Hanwha Aerospace" объявила о пакете инвестиций в Эстонию на сумму около 100 миллионов евро. Этот шаг рассматривается как начало нового этапа в оборонной промышленности Эстонии.
Redaksiya сообщает, что известный гигант оборонной промышленности Южной Кореи "Hanwha Aerospace" объявил о прямом пакете инвестиций на сумму около 100 миллионов евро с целью укрепления технологического суверенитета Эстонии и создания оборонной инфраструктуры в стране. Ожидается, что общий объем инвестиций, включая экономические эффекты и совместные научно-исследовательские проекты, достигнет 260 миллионов евро.
Проекты, которые компания будет реализовывать в Эстонии, внесут значительный вклад в развитие местной оборонной промышленности, внедрение новых технологий и создание рабочих мест. Эти инвестиции также повысят роль Эстонии в региональной безопасности.
Представители компании "Hanwha Aerospace" подчеркнули стратегическое значение сотрудничества с Эстонией, заявив, что эти инвестиции основаны на долгосрочных перспективах. Компания отметила, что придает большое значение повышению оборонного потенциала Эстонии и внедрению современных технологий в стране.