Ceffri Epşteynin qurbanlarından biri olan Rina Oh, məhkəməyə verdiyi ifadədə Epşteynin Topqapı Sarayı və Osmanlı İmperiyası ilə bağlı dərin vəsvəsələrini açıqlayıb. O, Epşteynin onu öz hərəminin bir hissəsi olaraq gördüyünü və özünün "favoriti" adlandırdığını bildirib.
Redaksiya xəbər verir ki, Rina Oh-un sözlərinə görə, Epşteyn həm də onun "mentor"u olacağını iddia edirdi. Təxminən iki il davam edən söhbətləri zamanı o, daima "Sultan" adlandırdığı üçüncü bir şəxsə istinad edirdi, lakin Oh bunun Epşteynin özü olduğunu bilirdi.
Epşteyn qurbanına hərəm və saray kimi anlayışları aşılayaraq, dünyanı bu prizmadan görməyə çalışıb. O, Osmanlı İmperiyası ilə vəsvəsəli idi və bu mövzuda davamlı danışırdı, həmçinin Rina Oh-dan rəsm əsərlərini, memarlıq strukturlarını, sarayları və Osmanlı hərəmindəki qadınların hekayələrini öyrənməyi tələb edirdi. Epşteyn xüsusilə Topqapı Sarayı ilə bağlı vəsvəsəli idi və onun memarlığını, mədəniyyətini və tarixini ətraflı araşdırmağı istəyirdi.

Рина О, одна из жертв Джеффри Эпштейна, в своих показаниях суду раскрыла глубокие навязчивые идеи Эпштейна, связанные с дворцом Топкапы и Османской империей. Она заявила, что Эпштейн видел ее как часть своего гарема и называл своей "фавориткой".
Как сообщает редакция, по словам Рины О, Эпштейн также утверждал, что будет ее "наставником". Во время их бесед, продолжавшихся около двух лет, он постоянно ссылался на третье лицо, которого называл "Султаном", но О знала, что это был сам Эпштейн.
Эпштейн пытался заставить свою жертву видеть мир через призму таких понятий, как гарем и дворец. Он был одержим Османской империей и постоянно говорил на эту тему, а также требовал от Рины О изучать произведения искусства, архитектурные сооружения, дворцы и истории женщин в османском гареме. Эпштейн был особенно одержим дворцом Топкапы и хотел, чтобы она подробно изучала его архитектуру, культуру и историю.