Ədaləti təmin etmək üçün gərək yumruğun olsun – Prezident
“Mən bu gün həm Təzəbinə kəndində, həm də Xanyurduda şəraitlə tanış oldum. Biz iki gözəl kəndi demək olar ki, yenidən bərpa etdik və sizin sərəncamınıza verdik”.
Redaksiya xəbər verir ki, bu barədə Prezident İlham Əliyev bu gün Xocalının Xanyurdu kəndində kəndə köçən bir qrup sakinlə görüşü zamanı bildirib.
“Burada rahat yaşayın, xoşbəxt yaşayın, siz buna layiqsiniz. Siz uzun illər çətin şəraitdə yaşamısınız - çadır şəhərciklərində, vaqonlarda, yataqxanalarda, uşaq bağçalarında, məktəblərdə, orada-burada, çox çətin şəraitdə. Amma inamınızı itirməmisiniz. İnanırdınız ki, doğma Vətənə qayıdacaqsınız. O gün də gəldi. İndi də belə gözəl, mənzərəli, səfalı yerlərdə yaşayırsınız və bu onu göstərir ki, ədalət hər zaman zəfər çalmalıdır. Amma ədaləti təmin etmək üçün gərək gücün və yumruğun olsun”, - dövlət başçısı vurğulayıb.

Чтобы обеспечить справедливость, нужен кулак – Президент
«Сегодня я ознакомился с условиями как в селе Тезабине, так и в Ханъюрду. Мы, можно сказать, восстановили два прекрасных села и передали их в ваше распоряжение».
Редакция сообщает, что об этом заявил Президент Ильхам Алиев сегодня во время встречи с группой жителей, переселившихся в село Ханъюрду Ходжалинского района.
«Живите здесь комфортно, живите счастливо, вы этого заслуживаете. Вы долгие годы жили в тяжелых условиях – в палаточных городках, вагонах, общежитиях, детских садах, школах, там и сям, в очень тяжелых условиях. Но вы не теряли веры. Вы верили, что вернетесь на родную Родину. И этот день настал. Теперь вы живете в таких красивых, живописных, благодатных местах, и это показывает, что справедливость всегда должна торжествовать. Но чтобы обеспечить справедливость, нужна сила и кулак», – подчеркнул глава государства.