David Bekhem, idman və xeyriyyəçilik sahəsindəki xidmətlərinə görə, Vindzor qəsrində Kral III Çarlz tərəfindən rəsmi olaraq cəngavər titulu alaraq "Ser" ünvanına layiq görüldü. Bu hadisə, futbol dünyasının tanınmış simasının karyerasında mühüm bir mərhələ oldu.
Redaksiya məlumat verir ki, 50 yaşlı keçmiş İngiltərə komandasının kapitanı bu anı "şübhəsiz ki, ən qürurverici anım" kimi qiymətləndirdi. Bekhem, iki onillikdir ki, UNICEF ilə əməkdaşlıq edir və 2012-ci il London Olimpiadasının təşkilində mühüm rol oynayıb. Onun xeyriyyəçilik fəaliyyəti də cəmiyyət tərəfindən yüksək qiymətləndirilir.
Bu şərəf, 115 dəfə İngiltərə milli komandasında çıxış etməsi və "Mançester Yunayted", "Real Madrid" və "PSJ" kimi klublarla əldə etdiyi böyük titullarla yadda qalan zəngin bir karyeranın zirvəsidir. Bekhemin idman sahəsindəki nailiyyətləri və xeyriyyəçilik fəaliyyəti, onu həm idman dünyasında, həm də cəmiyyətdə nüfuzlu bir şəxsiyyətə çevirib. Onun cəngavər titulu alması, həm də onun uzun illər ərzindəki əməyinin və fədakarlığının rəsmi olaraq tanınmasıdır.

Бекхэм: Получил рыцарский титул от Короля, стал «сэром»
Дэвид Бекхэм за свои заслуги в области спорта и благотворительности был официально удостоен рыцарского титула и звания "сэр" Королем Карлом III в Виндзорском замке. Это событие стало важной вехой в карьере известной фигуры футбольного мира.
Редакция сообщает, что 50-летний бывший капитан сборной Англии оценил этот момент как "несомненно, самый гордый момент в моей жизни". Бекхэм сотрудничает с ЮНИСЕФ на протяжении двух десятилетий и сыграл важную роль в организации Олимпийских игр 2012 года в Лондоне. Его благотворительная деятельность также высоко ценится обществом.
Эта честь является кульминацией богатой карьеры, отмеченной 115 выступлениями за сборную Англии и крупными титулами, завоеванными с такими клубами, как "Манчестер Юнайтед", "Реал Мадрид" и "ПСЖ". Спортивные достижения и благотворительная деятельность Бекхэма превратили его во влиятельную личность как в мире спорта, так и в обществе. Получение им рыцарского титула также является официальным признанием его многолетнего труда и самоотверженности.