Zelenski: Mən Putin deyiləm
Ukrayna prezidenti Volodimir Zelenski uzunmüddətli hakimiyyət niyyətində olmadığını açıq şəkildə bəyan edib. O, prezident postunu 30 il və ya daha artıq müddətdə icra etmək niyyətində olmadığını bildirib.
Redaksiya xəbər verir ki, Zelenski BBC jurnalistinə söhbəti zamanı bu sözləri deyib: “Mən Putin deyiləm və 30 il, ya da nə qədərsə — 35 il prezident olmayacağam. Olmayacağam.”
Jurnalistin “Həqiqətən?” sualına cavab olaraq dövlət başçısı bildirib: “Yox, yox, inanın mənə. Bu, o deməkdir ki, mən bu vəzifəni vicdanla yerinə yetirməli və öz hörmətimi, özünə hörmətimi qorumalıyam. Bu, mənim üçün çox vacibdir. Ailəm üçün, övladlarım üçün vacibdir. Mənim üçün bu, olduqca önəmlidir. Eləcə də, əlimdən gələn hər şeyi bacardığım qədər düzgün və ən yaxşı şəkildə etmək mənim üçün vacibdir.”

Ukrainian President Volodymyr Zelenskyy has openly stated that he does not intend to hold power for a long time. He said that he does not intend to serve as president for 30 years or more.
Redaksiya reports that Zelenskyy said these words during a conversation with a BBC journalist: “I am not Putin, and I will not be president for 30 years, or whatever — 35 years. I will not be.”
In response to the journalist's question, “Really?” the head of state said: “No, no, believe me. This means that I must perform this duty conscientiously and protect my respect, my self-respect. This is very important to me. It is important for my family, for my children. For me, this is extremely important. It is also important for me to do everything I can, as correctly and as best as possible.”