Zelenski: Mən Putin deyiləm
Ukrayna prezidenti Volodimir Zelenski uzunmüddətli hakimiyyət niyyətində olmadığını açıq şəkildə bəyan edib. O, prezident postunu 30 il və ya daha artıq müddətdə icra etmək niyyətində olmadığını bildirib.
Redaksiya xəbər verir ki, Zelenski BBC jurnalistinə söhbəti zamanı bu sözləri deyib: “Mən Putin deyiləm və 30 il, ya da nə qədərsə — 35 il prezident olmayacağam. Olmayacağam.”
Jurnalistin “Həqiqətən?” sualına cavab olaraq dövlət başçısı bildirib: “Yox, yox, inanın mənə. Bu, o deməkdir ki, mən bu vəzifəni vicdanla yerinə yetirməli və öz hörmətimi, özünə hörmətimi qorumalıyam. Bu, mənim üçün çox vacibdir. Ailəm üçün, övladlarım üçün vacibdir. Mənim üçün bu, olduqca önəmlidir. Eləcə də, əlimdən gələn hər şeyi bacardığım qədər düzgün və ən yaxşı şəkildə etmək mənim üçün vacibdir.”

Зеленский: Я не Путин
Президент Украины Владимир Зеленский открыто заявил, что не намерен оставаться у власти надолго. Он сообщил, что не собирается занимать пост президента 30 лет или более.
Редакция сообщает, что Зеленский сказал эти слова во время беседы с журналистом BBC: «Я не Путин и не буду президентом 30 лет, или сколько там — 35 лет. Не буду».
В ответ на вопрос журналиста «Действительно?» глава государства заявил: «Нет, нет, поверьте мне. Это означает, что я должен добросовестно выполнять эту работу и сохранять свое уважение, самоуважение. Это очень важно для меня. Важно для моей семьи, для моих детей. Для меня это чрезвычайно важно. А также для меня важно делать все, что в моих силах, максимально правильно и наилучшим образом».