Yunanıstan baş naziri Miçotakis: İsrail iki dövlətli həll yolunu məhv etməməlidir
Yunanıstanın baş naziri Kiriakos Miçotakis İsrailə müraciət edərək xəbərdarlıq edib ki, iki dövlətli həll yolunu mümkünsüz edən istiqamətdə israr etsələr, bütün müttəfiqlərini itirmək riski ilə üzləşəcəklər. O, İsrailin regionda sülhün qorunması üçün məsuliyyət daşıdığını vurğulayıb.
Redaksiya xəbər verir ki, Miçotakis çıxışında həmçinin Türkiyə ilə bağlı mövqeyini açıqlayıb. O bildirib ki, Yunanıstan Türkiyə ilə barış şəraitində yanaşı yaşamaq istəyir və regionda sabitliyin yalnız dialoq və əməkdaşlıqla mümkün ola biləcəyini düşünür.
Yunanıstan baş nazirinin sözlərinə görə, bölgədə davamlı sülhün təmin olunması üçün bütün tərəflərin ortaq məsuliyyət daşıması vacibdir.

Премьер-министр Греции Мицотакис: Израиль не должен разрушать решение о двух государствах
Премьер-министр Греции Кириакос Мицотакис обратился к Израилю с предупреждением, что если они будут настаивать на направлении, делающем решение о двух государствах невозможным, то столкнутся с риском потерять всех своих союзников. Он подчеркнул, что Израиль несет ответственность за сохранение мира в регионе.
Редакция сообщает, что в своем выступлении Мицотакис также озвучил свою позицию по отношению к Турции. Он заявил, что Греция хочет мирно сосуществовать с Турцией и считает, что стабильность в регионе возможна только через диалог и сотрудничество.
По словам премьер-министра Греции, для обеспечения прочного мира в регионе важно, чтобы все стороны несли общую ответственность.