Viktor Orban: Trampla Putin sammitinə hazırlıq tam sürətlə gedir
Macarıstan Baş naziri Viktor Orban bəyan edib ki, ABŞ və Rusiya liderləri arasında keçiriləcək sammit üçün hazırlıqlar plan üzrə davam edir. O, bu görüşün qlobal sabitlik üçün mühüm addım ola biləcəyini vurğulayıb.
Redaksiya xəbər verir ki, Orban sammitin Budapeştdə baş tutmasının “sülhpərvər dünya üçün tarixi fürsət” olacağını bildirib. Onun sözlərinə görə, Macarıstan sammitin təşkilində aktiv rol oynamağa hazırdır və bütün tərəflərlə koordinasiyanı təmin edir.
“Macarıstan sülh adasıdır,” – deyə Orban çıxışında əlavə edib. Baş nazir bu prosesin yalnız ABŞ və Rusiya üçün deyil, Avropa təhlükəsizliyi üçün də dönüş nöqtəsi yarada biləcəyini qeyd edib.

Премьер-министр Венгрии Виктор Орбан заявил, что подготовка к саммиту между лидерами США и России продолжается по плану. Он подчеркнул, что эта встреча может стать важным шагом для глобальной стабильности.
Редакция сообщает, что Орбан назвал проведение саммита в Будапеште «исторической возможностью для миролюбивого мира». По его словам, Венгрия готова играть активную роль в организации саммита и обеспечивает координацию со всеми сторонами.
«Венгрия — это остров мира», — добавил Орбан в своем выступлении. Премьер-министр отметил, что этот процесс может стать поворотным моментом не только для США и России, но и для европейской безопасности.