Venezuela ordusunun rəhbər heyəti ölkə üzrə müdafiə hazırlıqlarının qiymətləndirilməsi məqsədilə keçirilən iclasın görüntüləri ilə gündəmə gəlib. Baş qərargah rəisi Vladimir Padrino Lopez-in iştirakı ilə baş tutan toplantıda komandanlıq səviyyəsində koordinasiya məsələləri müzakirə edilib.
Redaksiya Reuters istinadla xəbər verir ki, hökumət yayımladığı açıqlamada ölkənin hava məkanına hörmət göstərilməsinin vacibliyini vurğulayıb və xarici təhdidlərin qəbul edilməyəcəyini bildirib. Rəsmi bəyanatda vurğulanıb ki, ölkənin suverenliyi hər hansı kənar təsir və göstərişlərə qarşı qətiyyətlə müdafiə olunacaq.
Venezuela rəhbərliyi son günlər regionda artan gərginlik fonunda müdafiə qüvvələrinin hazırlıq səviyyəsinin gücləndirildiyini bildirir. Hərbi komandanlıq ölkənin təhlükəsizliyinin təmin olunması üçün bütün strukturların koordinasiyalı fəaliyyətinin davam etdiriləcəyini açıqlayıb.

Руководство венесуэльской армии привлекло внимание общественности кадрами с совещания, посвященного оценке оборонной готовности по всей стране. На встрече, в которой принял участие начальник Генерального штаба Владимир Падрино Лопес, обсуждались вопросы координации на командном уровне.
Редакция сообщает со ссылкой на Reuters, что правительство в своем заявлении подчеркнуло важность уважения воздушного пространства страны и заявило, что иностранные угрозы не будут приняты. В официальном заявлении подчеркивается, что суверенитет страны будет решительно защищаться от любого внешнего вмешательства и указаний.
Руководство Венесуэлы заявляет, что на фоне растущей напряженности в регионе в последние дни повышается уровень готовности оборонительных сил. Военное командование заявило, что для обеспечения безопасности страны будет продолжена скоординированная деятельность всех структур.