Uqandalı nazir “ASAN xidmət”də
Ölkəmizdə səfərdə olan Uqanda Respublikasının xarici işlər üzrə dövlət naziri Con Mulimbanın rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti “ASAN xidmət” mərkəzinin fəaliyyəti ilə tanış olub.
Qonaqları salamlayan Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin sədr müavini Ceyhun Salmanov Prezident İlham Əliyevin təşəbbüsü əsasında yaradılmış “ASAN xidmət” mərkəzləri və dövlət xidmətlərində tətbiq olunan innovativ həllər barədə məlumat verib. Hazırda Azərbaycanın intellektual brendinin 30-dan çox ölkəyə ixrac edildiyi diqqətə çatdırılıb.
Görüş zamanı Uqandada “ASAN xidmət” təcrübəsi əsasında yaradılmış Xidmət Mərkəzlərinin fəaliyyətinin daha da təkmilləşdirilməsi istiqamətində aparılan işlər müzakirə edilib.
Uqandalı nazir ölkəsindəki Xidmət Mərkəzlərinin fəaliyyəti nəticəsində vətəndaş məmnunluğunun artdığını qeyd edərək Azərbaycan tərəfinə göstərilən dəstəyə görə təşəkkürünü çatdırıb. Həmçinin o, vətəndaşların dövlət xidmətlərinə əlçatanlığını təmin edən Səyyar ASAN xidmət təcrübəsinin də Uqandada tətbiqində maraqlı olduğunu bildirib.
Xatırladaq ki, hazırda Uqandada “ASAN xidmət” təcrübəsi əsasında 6 mərkəz fəaliyyət göstərir.
Nümayəndə heyətinə “INNOLAND” İnkubasiya və Akselerasiya Mərkəzinin və "ABAD" publik hüquqi şəxsin fəaliyyəti ilə əlaqədar da ətraflı məlumat verilib.

Делегация во главе с государственным министром иностранных дел Республики Уганда Джоном Мулимбой, находящаяся с визитом в нашей стране, ознакомилась с деятельностью центра «ASAN xidmət».
Заместитель председателя Государственного агентства по оказанию услуг гражданам и социальным инновациям при Президенте Азербайджанской Республики Джейхун Салманов, поприветствовав гостей, проинформировал о центрах «ASAN xidmət», созданных по инициативе Президента Ильхама Алиева, и инновационных решениях, применяемых в государственных услугах. Было отмечено, что в настоящее время интеллектуальный бренд Азербайджана экспортируется более чем в 30 стран.
В ходе встречи были обсуждены работы, проводимые в направлении дальнейшего совершенствования деятельности Сервисных центров, созданных в Уганде на основе опыта «ASAN xidmət».
Угандийский министр отметил рост удовлетворенности граждан в результате деятельности Сервисных центров в его стране и выразил благодарность азербайджанской стороне за оказанную поддержку. Он также заявил о своей заинтересованности в применении в Уганде опыта Мобильной службы ASAN xidmət, обеспечивающей доступность государственных услуг для граждан.
Напомним, что в настоящее время в Уганде на основе опыта «ASAN xidmət» функционируют 6 центров.
Делегации также была предоставлена подробная информация о деятельности Инкубационного и акселерационного центра «INNOLAND» и публичного юридического лица «ABAD».