Uqandalı nazir “ASAN xidmət”də
Ölkəmizdə səfərdə olan Uqanda Respublikasının xarici işlər üzrə dövlət naziri Con Mulimbanın rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti “ASAN xidmət” mərkəzinin fəaliyyəti ilə tanış olub.
Qonaqları salamlayan Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin sədr müavini Ceyhun Salmanov Prezident İlham Əliyevin təşəbbüsü əsasında yaradılmış “ASAN xidmət” mərkəzləri və dövlət xidmətlərində tətbiq olunan innovativ həllər barədə məlumat verib. Hazırda Azərbaycanın intellektual brendinin 30-dan çox ölkəyə ixrac edildiyi diqqətə çatdırılıb.
Görüş zamanı Uqandada “ASAN xidmət” təcrübəsi əsasında yaradılmış Xidmət Mərkəzlərinin fəaliyyətinin daha da təkmilləşdirilməsi istiqamətində aparılan işlər müzakirə edilib.
Uqandalı nazir ölkəsindəki Xidmət Mərkəzlərinin fəaliyyəti nəticəsində vətəndaş məmnunluğunun artdığını qeyd edərək Azərbaycan tərəfinə göstərilən dəstəyə görə təşəkkürünü çatdırıb. Həmçinin o, vətəndaşların dövlət xidmətlərinə əlçatanlığını təmin edən Səyyar ASAN xidmət təcrübəsinin də Uqandada tətbiqində maraqlı olduğunu bildirib.
Xatırladaq ki, hazırda Uqandada “ASAN xidmət” təcrübəsi əsasında 6 mərkəz fəaliyyət göstərir.
Nümayəndə heyətinə “INNOLAND” İnkubasiya və Akselerasiya Mərkəzinin və "ABAD" publik hüquqi şəxsin fəaliyyəti ilə əlaqədar da ətraflı məlumat verilib.

Ugandan Minister at ASAN xidmət
A delegation led by John Mulimba, Minister of State for Foreign Affairs of the Republic of Uganda, who is on a visit to our country, familiarized itself with the activities of the “ASAN xidmət” center.
Greeting the guests, Ceyhun Salmanov, Deputy Chairman of the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan, provided information about the “ASAN xidmət” centers established on the initiative of President Ilham Aliyev and the innovative solutions applied in public services. It was noted that Azerbaijan's intellectual brand is currently exported to more than 30 countries.
During the meeting, discussions were held on the ongoing work to further improve the activities of Service Centers established in Uganda based on the “ASAN xidmət” experience.
The Ugandan minister noted that citizen satisfaction has increased as a result of the activities of the Service Centers in his country and expressed his gratitude to the Azerbaijani side for the support provided. He also stated his interest in implementing the Mobile ASAN xidmət experience in Uganda, which ensures citizens' access to public services.
It should be recalled that currently, 6 centers operate in Uganda based on the “ASAN xidmət” experience.
The delegation was also provided with detailed information regarding the activities of the “INNOLAND” Incubation and Acceleration Center and the "ABAD" public legal entity.