Trampın nümayəndəsi İranla danışıqlar barədə danışır
ABŞ prezidenti Donald Trampın daşınmaz əmlak sahəsindəki nümayəndəsi Stiv Vitkoff, İranla danışıqların bu həftə keçiriləcəyinə dair iddialarını təkrarlayıb. Bu, onun "sülh elçisi" kimi qeyri-rəsmi fəaliyyətinin yeni bir hissəsi kimi təqdim olunur. Vitkoff, bu görüşlərin reallaşacağına dair ümidli olduğunu bildirib.
Redaksiya məlumat verir ki, milyarder Vitkoff "Bu həftə görüşlərin olacağını düşünürük. Biz bunun üçün əlbəttə ki, ümidliyik" deyərək, öz arzuolunan düşüncə tərzini davam etdirib. O, həmçinin "İranın bir müddətdir ki, masada olan 15 maddəlik bir razılaşması var. Biz onlardan cavab gözləyirik və bu, hər şeyi həll edəcək" iddialarını irəli sürüb. Bu iddialar ABŞ və İsrailin İrana qarşı bombardmanları davam etdiyi bir vaxtda səslənib.
Həqiqətdə isə, İran rəsmiləri dəfələrlə ABŞ ilə hər hansı bir danışıqların aparıldığını təkzib ediblər. Onlar heç bir görüşün, 15 maddəlik planın və ya gələcək bir "cavabın" olmadığını bildiriblər. Bu ziddiyyətli bəyanatlar vəziyyətin mürəkkəbliyini daha da artırır.

Trump's Representative Discusses Talks with Iran
Steve Witkoff, real estate representative for U.S. President Donald Trump, has reiterated claims that negotiations with Iran will take place this week. This is presented as a new phase of his unofficial activities as a "peace envoy." Witkoff has expressed hope that these meetings will materialize.
The editorial states that billionaire Witkoff continued with his wishful thinking, saying, "We think there will be meetings this week. We are certainly hopeful for that." He also put forward claims that "Iran has a 15-point agreement that has been on the table for some time. We are waiting for their response, and that will resolve everything." These claims come at a time when the U.S. and Israel continue their bombardments against Iran.
In reality, Iranian officials have repeatedly denied that any negotiations are being held with the U.S. They have stated that there are no meetings, no 15-point plan, and no future "response." These conflicting statements further complicate the situation.