Trampın nümayəndəsi İranla danışıqlar barədə danışır
ABŞ prezidenti Donald Trampın daşınmaz əmlak sahəsindəki nümayəndəsi Stiv Vitkoff, İranla danışıqların bu həftə keçiriləcəyinə dair iddialarını təkrarlayıb. Bu, onun "sülh elçisi" kimi qeyri-rəsmi fəaliyyətinin yeni bir hissəsi kimi təqdim olunur. Vitkoff, bu görüşlərin reallaşacağına dair ümidli olduğunu bildirib.
Redaksiya məlumat verir ki, milyarder Vitkoff "Bu həftə görüşlərin olacağını düşünürük. Biz bunun üçün əlbəttə ki, ümidliyik" deyərək, öz arzuolunan düşüncə tərzini davam etdirib. O, həmçinin "İranın bir müddətdir ki, masada olan 15 maddəlik bir razılaşması var. Biz onlardan cavab gözləyirik və bu, hər şeyi həll edəcək" iddialarını irəli sürüb. Bu iddialar ABŞ və İsrailin İrana qarşı bombardmanları davam etdiyi bir vaxtda səslənib.
Həqiqətdə isə, İran rəsmiləri dəfələrlə ABŞ ilə hər hansı bir danışıqların aparıldığını təkzib ediblər. Onlar heç bir görüşün, 15 maddəlik planın və ya gələcək bir "cavabın" olmadığını bildiriblər. Bu ziddiyyətli bəyanatlar vəziyyətin mürəkkəbliyini daha da artırır.

Представитель Трампа говорит о переговорах с Ираном
Представитель президента США Дональда Трампа в сфере недвижимости Стив Виткофф вновь заявил об ожиданиях переговоров с Ираном на этой неделе. Это представлено как очередная часть его неофициальной деятельности в качестве «посланника мира». Виткофф выразил надежду на реализацию этих встреч.
Редакция сообщает, что миллиардер Виткофф продолжил свой желаемый образ мышления, заявив: «Мы думаем, что на этой неделе состоятся встречи. Мы, конечно, на это надеемся». Он также выдвинул утверждения: «У Ирана есть 15-пунктовый план, который находится на столе уже некоторое время. Мы ждем от них ответа, и это решит все». Эти заявления прозвучали на фоне продолжающихся бомбардировок Ирана со стороны США и Израиля.
На самом деле, иранские официальные лица неоднократно опровергали проведение каких-либо переговоров с США. Они заявили, что никаких встреч, 15-пунктового плана или будущего «ответа» не существует. Эти противоречивые заявления еще больше усложняют ситуацию.