ABŞ prezidenti Donald Tramp Venesuela lideri Nikolas Maduro ilə mümkün təmaslara dair açıqlamasında danışıqların müxtəlif səviyyələrdə müzakirə edildiyini bildirib və bütün variantların nəzərdən keçirildiyini vurğulayıb.
Redaksiya xəbər verir ki, Tramp insanların həyatını xilas etmək və vəziyyəti daha asan yolla həll etmək imkanı yaranarsa, bu istiqamətdə addım atmağa hazır olduğunu deyib. O, lazım gəldiyi halda daha çətin yanaşmanın da istisna edilmədiyini qeyd edib.
ABŞ prezidenti Donald Tramp bildirib ki, müxtəlif qərargahlar arasında aparılan müzakirələr davam edir və prosesin hansı istiqamətdə inkişaf edəcəyinə yaxın vaxtlarda daha aydınlıq gələcək.
Trampın sözlərinə görə, məqsəd regionda gərginliyi azaltmaq və mümkün olan ən rasional həll yolunu tapmaqdır.

Появились новые заявления Трампа о потенциальных переговорах с Мадуро
Президент США Дональд Трамп в своем заявлении о возможных контактах с венесуэльским лидером Николасом Мадуро сообщил, что переговоры обсуждаются на различных уровнях, и подчеркнул, что рассматриваются все варианты.
Редакция сообщает, что Трамп заявил о готовности предпринять шаги в этом направлении, если появится возможность спасти жизни людей и разрешить ситуацию более простым путем. Он отметил, что в случае необходимости не исключается и более жесткий подход.
Президент США Дональд Трамп заявил, что обсуждения между различными штабами продолжаются, и в ближайшее время станет яснее, в каком направлении будет развиваться процесс.
По словам Трампа, цель состоит в том, чтобы снизить напряженность в регионе и найти наиболее рациональное решение.