ABŞ-ın onlarla ştatında prezident Donald Trampa qarşı kütləvi etiraz aksiyaları keçirilməyə başlayıb və daha da genişlənməyə başlayır. Aksiyalar “Krala yox!” şüarı altında təşkil olunub və qısa müddətdə ölkə boyu sürətlə yayılıb.
Redaksiya xəbər verir ki, nümayişlər əsasən Vaşinqton, Nyu-York, Çikaqo, San-Fransisko və digər iri şəhərlərdə baş tutub. Etirazçılar Trampın siyasətini “avtoritar meylli” adlandıraraq ABŞ-da demokratik prinsiplərin qorunmasını tələb ediblər.
Təşkilatçılar bildiriblər ki, bu etiraz dalğası ABŞ-ın “heç vaxt bir kralı olmayacağı” ideyasını simvolizə edir və ölkə tarixində avtoritar idarəçiliyə qarşı vətəndaş həmrəyliyinin yeni mərhələsini göstərir.

В десятках штатов США начались и продолжают расширяться массовые акции протеста против президента Дональда Трампа. Акции организованы под лозунгом «Нет королю!» и быстро распространились по всей стране.
Редакция сообщает, что демонстрации прошли в основном в Вашингтоне, Нью-Йорке, Чикаго, Сан-Франциско и других крупных городах. Протестующие назвали политику Трампа «авторитарной» и потребовали защиты демократических принципов в США.
Организаторы заявили, что эта волна протестов символизирует идею о том, что у США «никогда не будет короля», и знаменует собой новый этап гражданской солидарности против авторитарного правления в истории страны.