ABŞ-ın paytaxtı Vaşinqton və Nyu-Yorkun məşhur Tayms meydanında prezident Donald Trampa qarşı kütləvi etiraz aksiyaları keçirilib. Minlərlə insan “Tramp indi getməlidir!” şüarları ilə küçələrə axışıb.
Redaksiya xəbər verir ki, aksiya iştirakçıları arasında Berkli Universitetinin professoru və keçmiş Əmək Partiyası naziri Robert Rayks da çıxış edib. O, mitinq zamanı “Biz monarxiya deyilik! Dünya bu gün aydın eşitsin: Amerika heç vaxt kralı olan bir ölkə olmayacaq” sözlərini səsləndirib.
Etirazlar eyni zamanda Vaşinqtonda da davam edib. Paytaxtdakı nümayişlərdə iştirakçılar Fələstin bayraqları qaldıraraq həm Yaxın Şərqdəki münaqişələrə, həm də Trampın siyasətinə etiraz ediblər. Nümayişçilər ABŞ-da demokratiya və hüquq bərabərliyi tələblərini səsləndiriblər.

Mass protests against President Donald Trump have been held in the US capital, Washington, and New York's famous Times Square. Thousands of people poured into the streets with slogans like “Trump must go now!”
The editorial office reports that Robert Reich, a professor at Berkeley University and former Labour Party minister, also spoke among the protest participants. During the rally, he declared, “We are not a monarchy! Let the world hear clearly today: America will never be a country with a king.”
Protests also continued simultaneously in Washington. In the demonstrations in the capital, participants raised Palestinian flags, protesting both the conflicts in the Middle East and Trump's policies. The demonstrators voiced demands for democracy and equal rights in the USA.