Dünya KİV-ləri ABŞ prezidenti Donald Tramp ilə Ukrayna lideri Vladimir Zelenskinin Ağ Evdəki görüşünü fevral ayında Oval kabinetdə baş verən gərgin müzakirələrlə müqayisədə “daha dostyana” adlandırıb. Bu barədə BBC yazıb.
Redaksiya xəbər verir ki, Britaniyanın The Guardian nəşri Zelenskinin geyim məsələsinin uğurla həll olunmasından “Avropa liderlərinin şübhəsiz ki, çox məmnun qalacağını” vurğulayıb.
NBC kanalı qeyd edib ki, Tramp və Zelenski sülh danışıqları zamanı “səxavət nümayiş etdirirlər”.
The Times yazır ki, ABŞ prezidenti Avropa liderlərini Vaşinqtonda qəbul edərək və xanımı Melaniya üçün məktub alaraq “birbaşa sülh razılaşmasına aparan yol”dan danışıb.
Bloomberg məlumatına görə, Tramp yaxın günlərdə Vladimir Putinlə danışaraq Zelenski ilə üçtərəfli danışıqları müzakirə edəcək.
İtaliyanın Ansa agentliyi isə Trampın Zelenskini Ağ Evdə qarşıladığını və “əgər bu görüş uğurlu keçərsə, Putinlə birlikdə üçtərəfli görüşümüz olacaq” dediyini bildirib.

World Media's Reaction to Trump and Zelenskyy's Meeting
World media called the meeting between US President Donald Trump and Ukrainian leader Volodymyr Zelenskyy at the White House "more friendly" compared to the tense discussions that took place in the Oval Office in February. BBC reported this.
The publication reports that Britain's The Guardian emphasized that "European leaders will undoubtedly be very pleased" with the successful resolution of Zelenskyy's attire issue.
NBC channel noted that Trump and Zelenskyy are "showing generosity" during peace talks.
The Times writes that the US president, by receiving European leaders in Washington and receiving a letter for his wife Melania, spoke of "the path leading directly to a peace agreement."
According to Bloomberg, Trump will speak with Vladimir Putin in the coming days to discuss trilateral talks with Zelenskyy.
Italy's Ansa agency, meanwhile, reported that Trump welcomed Zelenskyy at the White House and said, "if this meeting is successful, we will have a trilateral meeting with Putin."