CNN-in məlumatına görə, ABŞ prezidenti Donald Tramp və Ukrayna prezidenti Volodimir Zelenski arasında Ağ Evdə keçirilən görüş gərgin, lakin səmimi müzakirə şəraitində keçib.
Redaksiya xəbər verir ki, mənbələr görüşü “gərgin, açıq və bəzən narahat edici müzakirə” kimi xarakterizə ediblər. Bildirilib ki, Tramp Zelenskiyə Vaşinqtonun hələlik Ukraynaya uzaqmənzilli raketlər vermək niyyətində olmadığını açıq şəkildə bildirib.
Mənbələrə görə, görüş gözlənilmədən 2,5 saatdan sonra başa çatıb, – bu barədə “Axios” məlumat yayıb. Məlumata əsasən, Tramp görüşün sonunda Zelenskiyə Budapeştdə Vladimir Putinlə keçiriləcək planlaşdırılan görüşü xatırladıb və Ukrayna böhranının diplomatik yolla həllinin vacibliyini vurğulayıb.

Trump and Zelensky Unable to Agree on Future of Ukraine Conflict
According to CNN, the meeting between US President Donald Trump and Ukrainian President Volodymyr Zelensky at the White House took place in a tense but cordial discussion.
The editorial office reports that sources characterized the meeting as a “tense, open, and at times unsettling discussion.” It was stated that Trump explicitly told Zelensky that Washington does not currently intend to provide Ukraine with long-range missiles.
According to sources, the meeting unexpectedly concluded after 2.5 hours, Axios reported. According to the information, Trump reminded Zelensky at the end of the meeting about the planned meeting with Vladimir Putin in Budapest and emphasized the importance of a diplomatic solution to the Ukrainian crisis.