CNN-in məlumatına görə, ABŞ prezidenti Donald Tramp və Ukrayna prezidenti Volodimir Zelenski arasında Ağ Evdə keçirilən görüş gərgin, lakin səmimi müzakirə şəraitində keçib.
Redaksiya xəbər verir ki, mənbələr görüşü “gərgin, açıq və bəzən narahat edici müzakirə” kimi xarakterizə ediblər. Bildirilib ki, Tramp Zelenskiyə Vaşinqtonun hələlik Ukraynaya uzaqmənzilli raketlər vermək niyyətində olmadığını açıq şəkildə bildirib.
Mənbələrə görə, görüş gözlənilmədən 2,5 saatdan sonra başa çatıb, – bu barədə “Axios” məlumat yayıb. Məlumata əsasən, Tramp görüşün sonunda Zelenskiyə Budapeştdə Vladimir Putinlə keçiriləcək planlaşdırılan görüşü xatırladıb və Ukrayna böhranının diplomatik yolla həllinin vacibliyini vurğulayıb.

Трамп и Зеленский не смогли договориться о будущем украинского конфликта
По данным CNN, встреча между президентом США Дональдом Трампом и президентом Украины Владимиром Зеленским в Белом доме прошла в напряженной, но откровенной атмосфере.
Редакция сообщает, что источники охарактеризовали встречу как «напряженную, открытую и порой тревожную дискуссию». Отмечается, что Трамп прямо заявил Зеленскому, что Вашингтон пока не намерен предоставлять Украине дальнобойные ракеты.
По данным источников, встреча неожиданно завершилась через 2,5 часа, – об этом сообщил Axios. Согласно информации, в конце встречи Трамп напомнил Зеленскому о запланированной встрече с Владимиром Путиным в Будапеште и подчеркнул важность дипломатического решения украинского кризиса.