ABŞ-ın hazırkı prezidenti Donald Tramp özünə qarşı yönələn tənqidlərə cavab verib. O, bəzi dairələrin onu diktatorluqda ittiham etdiyini, lakin əsas məqsədinin ölkədə və dünyada sabitliyi bərpa etmək olduğunu bildirib.
Redaksiya xəbər verir ki, Tramp açıqlamasında “Məni diktator olmaqla ittiham edirlər, amma mən suçu bitirirəm. İnsanların çoxu da deyir ki, ‘Əgər nəticə budursa, qoy diktator olsun’” ifadələrini işlədib.
Prezident həmçinin Ukrayna ilə bağlı mövqeyini bir daha açıqlayıb. Onun sözlərinə görə, ABŞ hazırda Ukraynadakı müharibəni maliyyələşdirmir və bu istiqamətdə siyasətini dəyişib.
Tramp vurğulayıb ki, ABŞ-ın əsas hədəfi öz maraqlarını qorumaq, xalqın təhlükəsizliyini təmin etmək və xarici münaqişələrə sərf olunan resursları daxili problemlərin həllinə yönəltməkdir.

Действующий президент США Дональд Трамп ответил на критику в свой адрес. Он заявил, что некоторые круги обвиняют его в диктаторстве, но его главная цель — восстановить стабильность в стране и мире.
Редакция сообщает, что в своем заявлении Трамп использовал следующие выражения: «Меня обвиняют в том, что я диктатор, но я прекращаю преступность. И многие люди говорят: „Если таков результат, пусть будет диктатор“».
Президент также вновь озвучил свою позицию по Украине. По его словам, США в настоящее время не финансируют войну в Украине и изменили свою политику в этом направлении.
Трамп подчеркнул, что главная цель США — защищать свои интересы, обеспечивать безопасность народа и направлять ресурсы, расходуемые на внешние конфликты, на решение внутренних проблем.